Wpis z mikrobloga

Hejo, jest tutaj ktoś obecny z problemem refluksu? Byłem jakiś czas temu u lekarza na gastroskopii, objawy - ból w klatce, ból gardła i zajebiście słony smak w buzi. Rozpoznanie - bakteria helicobacter pylori, refluks i nadżerki żołądka oraz dwunastnicy. Dostałem kurację dwoma antybiotykami przez tydzień + controloc 40 2 razy dziennie, po 10 dniach raz dziennie. Po 3 dniach brania atybiotyku objawy ustąpiły, w końcu ulga, nie czuje soli w buzi. Teraz jestem kilka dni po antybiotyku i na etapie 1 tabletki controloc dziennie. Od 2 dni ból w klatce, gardła i soli w ryju powrócił, to jest nie do zniesienia bo czuję ciągle jakbym żuł łyżkę soli. Zanim pójdę znów prywatnie to wolę zapytać tutaj, bo wizyta trochę kosztuje. Miał ktoś z was takie objawy? Jak sobie z tym radzić? To już sie robi nie do zniesienia

#medycyna #lekarz #zoladek #gastroskopia #helicobacter
  • 7
@shitstormer: ja właśnie mam refluks, ale po za nudnościami i praktycznie nie jedzeniem niczego nie miałem takich objawów jak Ty z solą. Zaczęło się, że chorowałem przez miesiąc i nażarłem się antybiotyków. Jak trzeci raz brałem antybiotyk to po każdym posiłku wszystko co zjadałem po minucie-dwóch wychodziło tyłem. Po przebudzeniu się w mordzie i gardle pieczenie jak zgaga. Kwasy żołądkowe mi się cofały. Dodatkowo umycie zębów jest niemożliwe, bo mam silny
@shitstormer: Nic mi nie mów, zacząłem oglądać filmiki i się zastanawiam jak to można na żywca robić. Boje się tego badania tym bardziej, że mam odruch wymiotny od mycia zębów. Co dopiero jak mi rurę wsadzą.... No, ale jeszcze nie muszę panikować.. mimo to jednak panikuję (°°
@Bulczan: Ja mam to samo, nawet odmawiam patyka przy badaniu gardła bo od razu mi idzie na wymioty. Każdy mnie uspokajał nawet tu na mirko, że będzie ok, ze to nic strasznego ale miałem wrażenie, że zaraz umre, krztusiłem sie tą rurą, nie mogłem oddychać, łzy z oczu to leciały mi ciurkiem i słyszała mnie cała przychodnia :D 300 zł jakoś więcej sie płaci za gastroskopie pod narkozą i od razu