Wpis z mikrobloga

Po sprzedaży wraka Seata Ibizy 1.6i czeka mnie kupno kolejnego auta. Od Peugeota i Renault (zwłaszcza Megane II) odstraszają raporty awaryjności, a ja chciałbym jakiegoś hatchbacka >100KM poniżej 6000 zł.

Na drugie auto chciałbym Hondę Civic VII 1.7 CDTI. Gdzieś na forach piszą, że auto jest popularne wśród nowych użytkowników diesela i dlatego łatwo zajechać silnik. Kładą nacisk na różnice po przesiadce z PB na diesel. Jakie to mogą być róznice w dbaniu o silnik i auto? Zwłaszcza w zimę.

#motoryzacja #pytaniedoeksperta #samochody #honda
  • 19
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@vector_cd2401 powiedzmy ze opinia jednej osoby jest mało reprezentatywna dla modelu, który 20 lat jest na drogach i ma opinię jaką ma wszędzie gdzie się człowiek nie obejrzy

Są lepsze i gorsze egzemplarze, prawdopodobieństwo trafienia na gorszy sie liczy w używkach ()
  • Odpowiedz
Miałem Renault Megane z 2004 roku elektryka mocno taka sobie Potwierdzam zdanie kolegów i użytkowników ale Największym problemem tego samochodu było po prostu żenująco słabe plastikową Gumowo kartonowe zawieszenie. Plastiki trzeszczą śmierdzą auto się trzęsie Jedyny plus to spalanie 1 5 DCI wyszło 5 l na 100 km w cyklu mieszanym. Kupiłem jej jako 3-letnie i sprzedałem jako 6-letnie. W tym czasie na kulał M 100000 km a wizyty w serwisie żeby
  • Odpowiedz