Wpis z mikrobloga

@manualnyautomat: racja, raczej marginalna szansa, no to zostają Sockety 5 i 7, chociaż one były raczej mniejsze niż to na zdjęciu... Aczkolwiek ciężko tutaj to stwierdzić. Z drugiej strony były też dziwadła pokroju płyt z Socketem 478 i ISA, aczkolwiek tam już raczej ciężko żeby nie było któregoś AGP ;)
W ogóle a propos, przypomina mi się moja pierwsza płyta. Miałem tam i Slot 1 i Socket 370 i Celerona 400
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Odczuwam_Dysonans: jeśli chodzi o S7 to rzadko uświadczysz AGP, a tym bardziej na S5 (chyba że mowa o Super Socket 7 dla K6). Poza tym przy tej opcji zazwyczaj jest rozkład 50/50 jeśli chodzi o PCI i ISA. Mój pierwszy komputer to właśnie Optimus na Sockecie 7 z Pentium 133 (płyta Intela, co ciekawe już na ATX, nie wspierała niższych napięć więc maksymalna rozbudowa CPU to P200 bez MMX). Potem już
@manualnyautomat: z AGP chodziło mi o s478, tam bywały takie dziwne płyty z ISĄ jeszcze. Żałuję że kiedyś wywaliłem sporo takich starych kompów, no ale naście lat temu jak ewolucja PCtów galopowała to nie było nic warte a tylko zajmowało miejsce :P możliwe że mam na strychu jakieś skrzynki w stylu Durona 1x00Mhz, no ale to tyle :/
No z tym ATXem to ciekawe, u mnie był jeszcze AT i przycisk