Wpis z mikrobloga

@kobenhavn: Nie znam ale nie jest. Na praktycznie każdej chińskiej produkcji naczyniach z czasów odrobine dawniejszych (do 80’ ?) są takie znaczki- to tak jakbyś miała napisane „Bolesławiec”
@K4rpik: @BajerOp: @fiir: @JestemKaspi: napisałam na reddicie i uzyskałam odpowiedz ze sygnatura oznacza „made in Tongzhi era of the great Qing dynasty”, Wikipedia mówi, ze „The Qing Dynasty was the final imperial dynasty in China, lasting from 1644 to 1912” a miska konkretnie z okresu panowania „Tongzhi (同治; ur. 27 kwietnia 1856[1], zm. 12 stycznia 1875) – dziewiąty cesarz Chin z dynastii Qing.”
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kobenhavn: raczej nowoczesna reprodukcja, nawet jeśli waży bardzo mało. Dużo widziałem reprodukcji i podobnych naczyń i oczywiście robiły wrażenie przede wszystkim niewielką wagą i zdobieniami ale niestety to nie z tamtych lat.

Teraz widzę że to sprzed 8 miechów haha ale temat ciekawy :)
@kurlapejter: Misa jest w posiadaniu rodziny od conajmniej 70lat. Niestety pradziadkowie nie żyją a dziadek pamięta, ze w domu była od zawsze. Misa została dana w prezencie od jakiejś dosc wpływowej kobiety z Wiednia ( ponoć hrabianka ale tego nie umiem sprawdzic bo nie wiem jak się nazywa - musiałabym dopytać)