Wpis z mikrobloga

Brexit: EU extension decision expected on Friday

EU leaders are set to decide on Friday whether to grant the UK a three-month Brexit extension, the BBC's Europe editor Katya Adler says.

Most EU nations back it but France "is digging its heels in", she adds.

So there could be an emergency summit in Brussels on Monday to allow leaders to reach agreement face-to-face.


https://www.bbc.co.uk/news/uk-politics-50170913

No to czekamy.

#uk #anglia #brexit
  • 7
@Ag90: No to zobaczymy... Francuzom przedłużanie tego jest nie do końca na rękę. Marudzili już przy poprzednim przesunięciu terminu. Wygląda na to że doczekać się niemogą by w końcu główny hamulcowy i główny konkurent wypadł z obiegu.
@Ziomek420: Witam przybysza z alternatywnej rzeczywistości. Nie wiem jak tam w tej Twojej, ale w tej rzeczywistości traktat stanowi że decyzja o przedłużeniu musi zapaść jednomyślnie i brak zgody jednego członka Rady oznacza brak przedłużenia. Możesz mi powiedzieć jak to wygląda w Twojej, alternatywnej rzeczywistości?
@Ziomek420: Elo przybyszu! Czy tam w Waszej alternatywnej rzeczywistości traktat został utajniony lub nigdy nie był publiczny i dlatego musisz opierać się na wierze, a nie na wiedzy i stąd posądzasz o to samo mnie? Bo wiesz... w tej rzeczywistości w której tu żyjemy, to traktat jest jawny. Mając na uwadze to co piszesz to stwierdzam, że może Ci się wydać to nierealne, ale tutaj każdy do treści traktatu może sięgnąć