Wpis z mikrobloga

Jak moszna mówić, że pierwszy odcinek był świetny i zapowiada bardzo dobry serial?
Pilot niesamowicie bzdurny i nudny. SPOILERY
Zaczynamy od tej alternatywnej historii z pogromami murzynów. Ok, przeskok w przyszłość i jest więcej czarnych niż białych - chyba te pogromy były dość nieudane najwyraźniej.
Następnie pałencjanci są niesamowicie zagrożeni, więc noszą maski cały czas - spoko. Są aż tak zagrożeni, że... nie mogą korzystać z broni xD.
Potem jakaś babka ma sklep czy inny bar Going Out of Business całe życie i nikt nie pyta czemu. Ja tam do znajomego bym choć raz wpadł, no ale...
Potem pałecjanci w strasznym świecie ukrywania tożsamości mają tylko jednego przeciwnika - skrajnych rasistów. Nikogo innego - tylko rasistów. W sumie większość jest czarnych, ale może to akurat specyfika tego miasta.
Potem napadają na dziuplę zegarmistrzów i idzie im cholernie słabo - bo pałencjanci nie mogą na co dzień nosić broni, ale rasiści zdobywają bez problemu pieprzone działo przeciwlotnicze. Podgląd satelitarny niczym w 24 widzi ludzi w domku ale nie widzi działa ani samolotu. Oczywiście atak frontalny, bez okrążenia, ludzie giną, a szef policji, który mógłby ich uratować w swoim pojeździe latającym, sra w krzakach.
A na koniec superduper inteligentny szef policji wsiada po alko sam do auta. W świecie, gdzie policja nosi maski, żeby ich nikt nie wybił jedzie sobie sam. W środku akcji przeciw superduper terrorystom.
meh
Daleko mi do naskakiwania na każdego pojawiającego się murzyna w filmie czy każdego poruszenia tematu rasizmu, lgbt czy innych babochłopów, ale każdy problem można poruszać ze smakiem, a nie jak tutaj - walić w łeb łopatą z wielkim napisem RASIZM JEST ZŁY!!!.
#watchmen #dc #hbo #seriale
Nie wiem, może się to rozwinie, ale nie wróżę po pilocie nic ciekawego.
niegwynebleid - Jak moszna mówić, że pierwszy odcinek był świetny i zapowiada bardzo ...

źródło: comment_A5su9QSMzC65QkuVjqrlVDlLatpUOK1t.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
murzyni mający samochody w 1921

pewnie ukradli

nie pogromy tylko samoloty w pogromach

no brały udział

jest więcej czarnych niż białych

A to chcesz stwierdzić, że takich miejsc nie ma? Poza tym w Policji to było raczej więcej białych niż czarnych

Są aż tak zagrożeni, że... nie mogą korzystać z broni

Wczoraj robiłem wpis, gdzie wyjaśniałem czemu tak jest, niestety znajomość komiksu się trochę przydaje

skrajnych rasistów

Skąd pomysł, że to jedyni?
  • Odpowiedz
@niegwynebleid: mozna bo pierwszy odcinek byl naprawde dobry i mocny. Do tego pozostawil duzo pytan na ktore chce sie poznac odpowiedzi.

Takze zapowiada sie naprawde swietny serial. Wystarczy ze utrzymaja poziom.
  • Odpowiedz
@niegwynebleid: Co za debil XD Wiecie, że można oglądać filmy, seriale itp. bez doszukiwania się jakiś politycznych podtekstów itp?


@FloweryTaste: nie jeżeli agenda się wylewa z każdej sceny i wbijają ci ją siłą
nie gdy zróżnicowanie jest tylko w jedną, modną i politycznie poprawną, lubianą przez SJW stronę
obejrzę jeszcze jeden odcinek, moze się poprawi, ale na razie to jest spaczone lewactwem gówno
  • Odpowiedz
@FrasierCrane: Ale jak oglądasz np. Snowfall, albo jakikolwiek serial gdzie pojawiają się gangi itp. i wszyscy gangsterzy, dilerzy, itp. są czarni to jest okej? Bo takie ich przedstawienie to nie jest propaganda tylko fakt? Czyli tylko tam, gdzie czarni są przedstawieni bardziej pozytywnie od białych to spaczone lewactwem gówno?
  • Odpowiedz