Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak rozmawiać z ludźmi? Jak utrzymywać znajomości? Jak zawierać znajomości? Nie potrafię tego robić. W podstawówce miałem znajomych, chyba nawet jakieś koleżanki. „Chyba” bo bardzo mało pamiętam, w zasadzie mam bardzo słabą pamięć w szczególności do takich rzeczy. W gimnazjum i później w zasadzie złapałem kilku znajomych, ale głównie zadawałem się ze starymi. I też jakoś w gimnazjum zacząłem odcinać się od znajomych. Stałem się biernym słuchaczem, który czasami odpowiada na jakieś pytania, albo dorzuca ciekawostkę. Dopóki miałem starych znajomych to jakoś to szło, a później szkoła się skończyła i razem z nią wszystkie moje znajomości. Teraz jestem sam. Nie mam nawet internetowych znajomych. Nie mam ich nie tylko dlatego że nie chcę ale po prostu nie potrafię nawiązywać kontaktu z ludźmi i już nie pamiętam jak to robiłem kiedyś. Tak jak wcześniej wspomniałem jestem biernym słuchaczem. Nie wiem, nie mam jakichś konkretnych zainteresowań, ale nie umiem nawet prowadzić z kimś dyskusji na temat filmu, czy gry.

Nie bardzo mi taki stan rzeczy przeszkadza, ale strasznie irytuję się gdy muszę z kimś rozmawiać bez celu. Nawet gdy jestem słuchaczem to marzę tylko o tym żeby ta osoba #!$%@?ła się ode mnie. Dla mnie idealne sytuacje to gdy z góry wiem jak przebiegnie rozmowa. Czyli wizyta w urzędzie, czy u lekarza.
Więc w czym problem? Czuję się dobrze sam ze sobą, ale czasami brakuje mi dziewczyny no i muszę jakoś funkcjonować w społeczeństwie, a w szczególności przydałoby się w pracy mieć przynajmniej neutralne stosunki. Aktualnie nie mam szans na poznanie dziewczyny, bo wyglądem nie powalam, a nawet jeśli to chciałbym nawiązać jakąś głębszą relacje. Z kolei na głębszą relację nie mam co liczyć, bo po prostu nie umiem ich nawiązywać. Więc jak nauczyć się tego wszystkiego?
Mam nadzieję, że napisałem to w miarę składnie i coś z tego zrozumiecie

#psychologia #socjologia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje
  • 4
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: kółko teatralne poszukaj w okolicy.
Z góry wiesz co masz mówić a z drugiej strony strony masz okazję do przetrenowania różnych sytuacji.
Z trzeciej faceci nie przepadają za takimi rzeczami więc jak pojawi się ktoś kto ma spodnie to się dziewczyny ucieszą.
I nie ważne czy jesteś brzydki czy ładny wreszcie jakiś facet
  • Odpowiedz
Dla mnie idealne sytuacje to gdy z góry wiem jak przebiegnie rozmowa. Czyli wizyta w urzędzie, czy u lekarza.


@AnonimoweMirkoWyznania: Mam to samo. Jak wiem czego się mniej więcej spodziewać to nie mam najmniejszych problemów z rozmową. Wiem o co może mnie zapytać lekarz/urzędnik więc mogę się przygotować. Ale np. rozmowa z sąsiadką nie ma gotowego scenariusza. Gdy ktoś mnie zaskoczy, to zwykle potakuje i odpowiadam pojedyńczymi słowami. Po prostu
  • Odpowiedz