Wpis z mikrobloga

Poradzę się u źródła, wiem że tu są #mtg wyjadacze. Mianowicie nie jestem graczem #karcianki w formie fizycznej tymbardziej mtg. Za to naszła mnie nostalgia hobbystyczno zbieracka z czasów liceum - zbierałem i handlowalem kartami NBA na których sporo zarobiłem.

Rozejrzałem się I doszedłem do wniosku że mtg daje najlepsze perspektywy pod kątem finansowym.

Tu pytanie:
1) w które boostery warto inwestować licząc na karty pod kątem ich sprzedaży umożliwia wysokim zyskiem?
2) może Throne od Eldraine?
3) gdzie najlepiej sprzedawać?
4) gdzie szukać wycen kart?

Dajcie jakieś wskazówki
  • 7
Jak chcesz inwestować w boostery to zapoznaj się najpierw z terminem tzw. mapowania boxów. Ja karty kupuję na cardmarket.com albo na lokalnych eventach od innych graczy. Jak mieszkasz w większym mieście to na konwentach fantastyki często są jakieś sekcje mtg gdzie gracze przychodzą z binderami. Naucz się też rozpoznawać chińskie podróbki kart.
Generalnie śledzenie cen kart i traktowanie ich jak takich bitcoinów. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kupujesz tanio, sprzedajesz jak cena wzrośnie. Jak dorwiesz booster z Arabian Night za niską cenę to bierzesz i nie otwierasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@LaserowaDzida: Na to nie ma jednego sposóbu. Trzeba grać, śledzić metę Standardu, rzucić okiem w karty grające w Commanderze. Generalnie jednak warto mieć na uwadze te, które mają działanie: Whenever [Cośtam]. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że ktoś kiedyś znajdzie dla nich jakieś wredne zastosowanie. Poza tym non-basic landy, zwłaszcza multicolor, które nie wchodzą tapnięte. One zawsze były w cenie. Planeswalkerzy mythc rare też potrafią sięgnąć wysokich wartości. Na koniec karty ze specjalnych
Whenever


@Ektrom: A czyt są jakieś boostery, które warto zakupić i trzymać ?
Nie pytam o alpha i te najstarsze tylko o te które obecnie dostępne są w sprzedaży. Coś co wsadzam do piwnicy obok stosu złota i czekam by mieć godziwa emeryturę ;)

Podejrzewam że Throne of Eldraine Collector Booster Pack może być (?) czymś co zyska na wartości. Ale co z innymi?