Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@gosciu82: no bo jakbyś przez urząd pracy zrobił kurs to by Cię wysłali na staż jakiś.

A tak to ciężko mi powiedzieć, wszystko zależy czy u Ciebie jest dużo firm w których możesz się zatrudnić i czy czegoś się nauczysz ma takim kursie.
@gosciu82 spawanie to mała kasa albo ciągłe delegacje/emigracja. Do tego większość prac to prawdziwa orka. Zastanów się nad tym 2x, a jak nadal będziesz chciał, to Ci poradzę najlepiej jak potrafię.
@gosciu82 pierwszy rok w Polsce, potem emigracja. Ciągłe skakanie po zakładach orając 12h 5 lub 6 dni w tygodniu, ucząc się non stop nowych rzeczy w pracy czy na yt i w końcu trafiłem tu gdzie jestem. Problem w tym, że tu gdzie jestem teraz, to praktycznie szczyt marzeń spawacza. ¯\(ツ)
@gosciu82 bo jest ogrom godzin i często proste prace mają trochę wyższe stawki, więc suma sumarum masz mnóstwo prostych ludzi zachwycających się średnimi zarobkami. Są jednak prace, które mają wysokie wymagania i możesz zarobić, ale w 90% nadal będziesz orać ciężko fizycznie. Ja pracuję przy stole z drobnymi elementami, gdzie liczy się jakość, nie ilość, nie ma presji, i zarabiam grubo ponad przeciętną, nawet w UK, a inne oferty co najwyżej dorównują
@gosciu82 garaż i tak jest dobry tylko na początku. Kiedy w grę wchodzą bardziej specjalistyczne rzeczy, to musisz nauczyć się tego w pracy. I da się bez garażu, tylko przyznam szczerze, że nie wiem, czy jest sens pchać się w ten zawód. Praca zazwyczaj jest ciężka, a zarobki w wielu przypadkach nie są warte zachodu. Bo powiedzmy sobie szczerze, że za nawet 8k, lepiej jeździć TIRem, niż uprawiać gimnastykę z obciążeniem 12h