Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
dzień dobry. Chciałbym wyjść z inicjatywa i założyć tag #rapumeloman. Będę w nim wklejał linki mało znanych, a na pewno wartych uwagi wykonawców. Nie zawsze przepadałem za tym gatunkiem, gram na prawdziwych instrumentach, no i miałem to za jakiś pod gatunek, jednak w koncu się przełamałem i nie żałuję. Chciałbym tutaj opisywać artystów którym daleko do karty na czasie, a do kilku tysięcy wyświetleń często braku im kilku tysięcy wyświetleń. A jednak w swoich utworach pokazują prawdziwy kunszt, i śmiało można ich nazwać muzykami czy artystami.

Nie przedłużając..

#1 gRubysHood

nie trafił bym na tego Pana, gdyby nie teściowa mojego kumpla, nie wchodząc w szczegóły. Gruby pochodzi z Dąbrowy Górniczej, miasta K2 czy Bas Tajpana. Chłopaki prawdopodobnie nawet nagrywali się w jednym i tym samym studiu swego czasu. Grubyshood sam produkuje muzykę. Beaty to prawdziwy old-school, czesto składają się z brzmień prawdziwych instrumentów, mają konkretną melodie, i jeśli w jakimś stopniu lubisz bujac się w rytm muzyki to tutaj będzie ciężko tego nie robić. Ja mógłbym słuchać samych instrumentali. Ciężko to określić ale melodia jak i tekst ma w sobie coś z tamtej epoki, coś o czym większość artystów może pomarzyć. Znacie te hity, 4 akordy na krzyż i prosty tekst, takie właśnie są najlepsze, a co jakiś czas komuś uda się je idealnie połączyć i jemu wychodzi to dość często. Chudy gruby w swoich tekstach pisze o bardzo przyziemnych sprawach jednak jest na tyle charyzmatyczny i konkretny, że ciężko być wobec niego obojętnym. Zresztą co ja wam będę pisał, posłuchajcie sami

https://youtu.be/T1qErTDosGo

Podsumowywujac, gRubysHood jest muzykiem z krwi i kości, mimo kilku set wyświetleń pod każdym kawałkiem, to co jakiś czas wskakuje coś nowego. Słucham tych utworów i mam wrażenie że tworzenie przychodzi mu z ogromną łatwością. Mega przyjemnie się tego słucha i nawet Ci bardzo wybredni zatrzymaja się jego utworach.

Macie jeszcze jeden kawałek.
https://youtu.be/CSwEDH8INMM

A Wy co o nim sądzicie?

No i tak by to mniej więcej wyglądało. Zapraszam do obserwowania tagu #rapumeloman