Wpis z mikrobloga

na patolnie kilka razy trafiłem ale do ciężkiej nie ma tam jakiejś strefy przemyslowej? Tym bardziej ze dobre miejsca pracy nie ogłaszają sie na olx czy innych ogłoszeniach
poza tym piszecie ze 3k to realna stawka. Za jaką prace? za proste smarkanie czy spoiny które np muszą być szczelne?
@Rustyyyy: ja wyjeżdżam do Krakowa. Katowice to 90% ofert wyjazdu do Niemiec na chwile obecną, a reszta to najniższa krajowa i reszta pod stołem. Dałem sobie spokój, jak mi jeden typ powiedział, że on nie potrzebuje takiego spawacza, co mu będzie robił mniej, jak 12h dziennie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Stawki szału nie robią, nawet na działalności.

Za jaką prace? za proste smarkanie czy spoiny które np
@Rustyyyy: możesz bezposrednio napisać do Alstomu lub mittalu. Kiedyś w Alstomie szukali spawaczy na JDG i płacili niezłe pieniadze. Ludzie mocna patologia ale pospawasz troche tramwajuf i domu.
@Rustyyyy: powiem tak typowe marudy produkcyjne. #!$%@?ą jak to źle i jak ruchają w dupe ale pracują po 12h bo hajs sie zgadza xD. Generalnie mem "praca spawacza mnie przeistacza" tutaj w 100%, tak samo jak hutnicy w mittalu
@Shusey: A przy czym to jest praca co sie produkuje. Bo jak to jest jakas taśma gdzie masz ciagle ten sam nieskomplikowany element i to przez 12h to nie ze mną te numery :P #!$%@? wychodzi na to ze jestem w dobrej firmie bo ludzie sa w porządku maja jakies ambicję itd a sama praca choc odpowiedzialna i nie zawsze taka prosta to nie jest to nudna tasma przez pół doby
@Rustyyyy: Nie mam pojęcia stary. Wiem to tylko od kolegów. A czy klepanie tych samych elementów? Hmm normalna praca przy spawaniu elementów do wagonów (Alstom), mittal (nie wiem jakie teraz elementy produkją), jeszcz jest Rafako(tutaj kotły w wiekszośći), możesz też sprawdzić FLUOR(orurowania). Nie no na śląsku jest dużo firm które mają fajne aspiracje ale az tak tego rynku nie znam.,
Ja jak kiedyś na olx wszedłem to na 20ofert w danym regionie z zakresem +20km 18 to była praca za granica


@Darknes17: tak jest w dalszym ciągu, bo na miejscu są gówno pieniądze i robota po 12h.

Rafako


@Shusey: ehe... i stawki jakie? Strzelam, że to samo, co w Remagu, czyli okolice 20, max 22 brutto\h ( ͡° ͜ʖ ͡°) To są stare firmy, gdzie beton
@Shusey: ja rozumiem, tylko nakreślam sytuację "od środka". Z ofertami pracy obecnie problemu nie ma. Problem jest ze stawkami i po równo #!$%@? są pracodawcy, pośrednicy, jak i sami pracownicy. Patologia nie wzięła się z niczego. Aż z ciekawości zadzwonię do Alstomu w wolnej chwili i zapytam, co mogą zaoferować.
@Zielony34: Ale ja chce zobaczyć te oferty za gowno stawki i 12h a nie #!$%@? w Belgii czy Islandii. Po to zaznaczam region +/- 20km aby nie oglądać ogłoszeń z 5000 km dalej (°°
Twój argument to nie argument.