Wpis z mikrobloga

Związkowcy nie chcą u nas starych Leopardów

Regionalna Sekcja Przemysłu Zbrojeniowego NSZZ Solidarność zaapelowała do premiera Donalda Tuska i szefa Ministerstwa Obrony Narodowej Tomasza Siemoniaka o rezygnację z planów sprowadzenia do Polski starych, niemieckich czołgów Leopard. Zdaniem związkowców środki na modernizację wozów, zamiast trafić do polskich firm zbrojeniowych, zasilą głównie niemiecki przemysł.

Oho, odcinek numer 1428 serialu pod tytułem "Jak związkowcy szkodzą". Podobnie było w przeszłości:

http://www.wykop.pl/wpis/1844415/wygrzebalem-troche-smiesznego-a-glownie-smutnego-s/

Nasz przemysł natomiast ciągle nie jest w stanie zaproponować nam porównywalnej oferty do tego co umożliwia wojsku zakup używanych czołgów Leopard 2.

#militaria #wojsko #czolgi #polska #baronal #baron24
BaronAlvon_PuciPusia - Związkowcy nie chcą u nas starych Leopardów

Regionalna Sekcja...

źródło: comment_QbVik2dvUBDc8ZeN6fAIGMv4JpIQoAuE.jpg

Pobierz
  • 10
@piasek43: Oczywiście. Związki mają bardzo duży wpływ na politykę każdego polskiego rządu. Zresztą jak zauważyłem wyżej to już chcieliśmy w przeszłości pozyskać podobną liczbę czołgów Leopard 2 co zostało jednak zablokowane, a śledząc informacje medialne z tamtego okresu, można zauważyć "walkę" związkowców z takimi pomysłami.

Historia zatoczyła koło.
Czy ktoś to bierze na poważnie?


@piasek43: Niestety rząd..... @aes_sedai: @Baron_Al_von_PuciPusia: Jak związkowcy są w stanie wyprodukować lepszy czołg od Leoparda 2 to nie mam nic przeciwko. Jednak ciekaw jestem, gdzie byli ci debile, kiedy negocjowano kontrakt na WZT-3 dla Indii, a wygasano produkcję silników do tych maszyn, podobnie jak do Krabów i stracono zdolność produkcji PT-91, przejawem może być to, że nie oferowano go z powrotem Peru, kiedy