Wpis z mikrobloga

(Wpis nr 249)
Idąc za ciosem, w cyklu "Filmy ze Złotej Ery VHS" będzie dziś jeszcze jeden film Davida Cronenberga, tym razem to...

" Wideodrom " (Videodrome, 1983)

**Niedaleka przyszłość. Nadawca telewizji kablowej, Max Renn (James Woods) odkrywa piracki kanał, na którym prezentowane są szokujące filmy. Ich bohaterami są osoby, które naprawdę są poddawane okrutnym torturom. Chcąc wykorzystać tego typu nagrania do wypromowania swojej stacji, Max rozpoczyna poszukiwanie twórców nielegalnego programu. Jednocześnie odkrywa, że osoby które oglądały piracką stację, doznają halucynacji i cierpią na nieodwracalną chorobę mózgu.

Mimo to nie rezygnuje, choć sam doznaje już dziwnych wizji...


Zwiastun. Strona Filmweb.

Film on-line, 1080p, lektor, cda.
[
LINK** ]

Jak zawsze u Cronenberga mamy "obrzydliwe" efekty specjalne, ale to przede wszystkim pokaz niesamowitego paranoiczno-schizofrenicznego klimatu z dawką grozy i znaną dla reżysera zabawa ludzkim ciałem – wszelkimi odmianami jego deformacji.

Poprzedni wpis - "Nagi Lunch" Cronenberga.

Jego wcześniej przypominane filmy...
" Scanners ".
" eXistenZ ".

→ #zlotaeravhs
Mój autorski tag, gdzie można znaleźć wszystkie dotąd przypominane filmy, jak i te, które dopiero się pojawią...

A ich okładki możecie "hurtowo" przejrzeć w zakładce z grafiką...
https://www.wykop.pl/multimedia-tag/zlotaeravhs/ .

#gruparatowaniapoziomu #thriller #fantastyka #surrealizm

Montago - (Wpis nr 249)
Idąc za ciosem, w cyklu "Filmy ze Złotej Ery VHS" będzie dzi...

źródło: comment_BdPpK2fBrI6aCRr2AvJ21FWzcLW8Sx58.jpg

Pobierz
  • 3
@Montago: Film był fajny, ale tylko ja miałem wrażenie że jakoś, nie wiem, krótki? Może nie w sensie dosłownej długości, ale miał imho bardzo długie budowanie napięcia pod ten oczekiwany przeze mnie "segment" filmu w którym horror i elementy paranormalne i/lub psychoza głównego bohatera pożądnie zaskoczą. Co prawda w trakcie tego budowania napięcia była pewna mocno schizowa scena z telewizorem ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale zrobiła mi