Wpis z mikrobloga

onie, jezdem bolakiem robakiem, nie potrafię sobie poradzić z prowadzeniem działalności, złe państwo mi zabiera na zachodzie jest tak pięknie bo kwota wolna!

serio? to zabawne bo z tego co ja wiem to kwota wolna jest roczna, prędzej na działalność jedno-dwu osobową, podatki wyższe, ludzie zarabiają więcej to i klientów jest więcej

wy płaczecie że minimalna wyniesie 4k, to skoro ludzie będą bogatsi a mimo to będziecie mieli syf, to może pora zwyczajnie zniknąć z rynku i przestać płakać, skoro teraz sobie nie radzicie "abo złe państwo mnie okrada" ?

#jkm #korwin #lgbt #pedaly #bekazlewactwa #konfederacja #wybory #prawica #4konserwy #neuropa #ekonomia #biznes
  • 78
@jacieniemog28 Taka jest idea podniesienia płacy minimalnej. Wreszcie skończy się wyzysk szarego pracownika, a gównofiremki, których nie stać na godziwą zapłatę znikną z powierzchni.
kto jest ogarnięty i kto ma sobie poradzić ten sobie poradzi

w ogóle nie chcę wiedzieć nawet w jakiej kondycji są te wykopkowe """"""""""""""""""""""""""""""""firmy""""""""""""""""""""""""
skoro tak im ciężko
kurde, faktycznie źle się dzieje, w uk, w szwecji, w niemczech, w polsce bo w grecji nie mogą powstać ; /

btw. w polsce od 30 lat nie powstała sensowna alternatywa polityczna do tego syfu co jest, czyja to wina?
@CzaryMarek: o ty piewco ekonomiczny

1. nic się nie stanie, po prostu średnie wzrośnie do poziomu 7-8tys
2. ludzi będzie stać w końcu po opłaceniu wszystkiego by wydać te marne 50€ na usługę w januszexie

to że wy macie """""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""logiczną""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""" wiedzę o ekonomii z jakichś tam mondrych książek nie znaczy że ekonomia wie wszystko o sobie, polski przykład jest jednym z wielu tak naprawdę.

Ekonomia to zmienna a nie stała

poza
@jacieniemog28: Czy ty jesteś trollem pisu? Nie, średnie wynagrodzenie nie wzrośnie do 8k, tak samo jak w Grecji nie wzrosło.
W Grecji minimalna wynosi 637 E, a średnie 890 E.
Czyli minimalna stanowi 71.5% średniego.
W 2023 średnie może wynieść 6000 zł, przy dobrych wiatrach, czyli 4000 minimalnej stanowiłoby 66% średniego wynagrodzenia, dla porównania w Niemczech minimalna wynosi 1557 E, a średnie 3770 E, czyli minimalne stanowi jedynie 41% średniego.
@CzaryMarek: po prostu was triggeruję, ja dobrze wiem że minimalne wzrośnie może do 6700zł, ale faktem jest że wzrośnie, plus rynek prywatny podwyższy płace, wam się wydaje że minimalne cokolwiek znaczy skoro mało kto to zarabia?
@jacieniemog28: W Polsce 14% pracowników zarabia płacę minimalną, dla porównania w Czechach zaledwie 2%, a średnia unijna to 7%.
Co pokazuje że Polska już w tym momencie ma zawyżoną płace minimalną, a dalsze tego eskalowanie doprowadzi do masowego bezrobocia.
@kupkesobieciagne: o jak ty mało wiesz, w polsce nie ma kryzysu na razie, więc naturalnie że firmy zaczną powstawać, tylko będą wymagały czegoś więcej od przedsiębiorcy, przydałaby się kwota wolna, to fakt, ale my po prostu mamy burdel w podatkach a nie w naszym potencjale gospodarczym, jestesmy jednym z tych krajów które po prostu mogą sobie pozwolić na taki wzrost
@kupkesobieciagne: to fajnie, to sobie bądź, ale nie wypowiadaj się w kwestiach w których nie masz wiedzy


@jacieniemog28: Ale to ty nic nie wiesz chłopcze.

Minimalna x2 oznacza koszty pracownicze x2, co oznacza cenę wyrobu +~50%, co oznacza koniec kontraktów, bezrobocie i #!$%@? w moim przypadku 15 osób, a kontrakty praktycznie nieodwracalnie idą do Ukrainy, Bułgarii i kilku jeszcze krajów.

Głupek jest okej, ale głupek, który nie wie, że jest
@jacieniemog28: Polska minimalna stanowi w tym momencie 45% średniej, w Niemczech 41%, to pokazuje że nie ma już opcji na to by dalej podwyższać.
W UE to kraje chcą żeby Polacy zarabiali więcej, to wtedy firmy nie będą im uciekały do Polski tylko zostawały w ich krajach, a polska gospodarka na tym straci.
Minimalna x2 oznacza koszty pracownicze x2, co oznacza cenę wyrobu +~50%, co oznacza koniec kontraktów, bezrobocie i #!$%@? w moim przypadku 15 osób


@kupkesobieciagne:

bądź typem co przyjmuje że produkuje na zachodnie rynki
miej problem z wypłacalnością

x DDDDDDDDDD