Wpis z mikrobloga

Mój Redmi 4X już jest prawie całkowicie zneutralizowany do takiego stopnia, że mi się cały czas wstecz klika.

Czas na coś nowego, tak do 6, 7 stówek. Najlepiej jakby był to #xiaomi bo też mam mibanda od nich i jakoś przyzwyczaiłem się do tej marki, którą odbieram jako solidną. Preferuję coś o podobnych gabarytach do 4X ale widzę. że ciężko o coś takiego.

Czy jedynym rozwiązaniem to mi A2 lite? Może coś nowego za niedługo wychodzi? Jakieś alternatywy typu #meizu czy inne chińskości #oneplus też wchodzą w grę.

#telefony #chinskietelefony
  • 21
@Kuklak: w PL rn8pro ma cene na poziomie 1100, wiec roznica 300.
W 8 pro Jest nfc, ale jest tez mediatek, do ktorego ja podchodze ostroznie i jesli mialbym sie decydowac to za 2-3 miesiace jak wiecej ludzi bedzie posiadac ten telefon i wyjda ewentualne problemy.

Tak to bralbym 7, jest ma to byc polska dystrybucja.
@Jordas: @rybak_fischermann: @PurpleHaze: tez dolaczam sie do tego pytania.
ide juz od redmi 7 z media expert za 700zl, gosc w salonie siajomi mowi zebym bral MI A3 a sam teraz zastanawiam sie nad 8lite.
i co wybrac.
niby mi A3 ma gorszy ekran a lepsza baterie. mi 8lite znowu troche wiekszy niz mi a3 ale lepiej dla mnie wyglada.

Co o tym myslicie
https://mi-home.pl/telefony-mi/mi-8-lite-4gb-64gb-aurora-blue
https://mi-home.pl/telefony-mi/mi-a3-4gb-64gb-not-just-blue
https://mi-home.pl/telefony-redmi/redmi-note-7-4gb-64gb-neptune-blue

taki mam
@acan123: nfc glownie sluzy do platnosci zblizeniowych, nie musisz miec karty przy sobie, wrzucasz na tel appke banku, konfigurujesz i placisz telefonem ¯\_(ツ)_/¯

Co do mi a3, po pierwszej wez go do reki razem ze swoim aktualnym telefonem i sprawdz czy ci pikseloza nie przeszkadza. Mi a3 ma bardzo niska rozdzielczosc, jak na obecne standardy, dla jednym nie ma sprawy, innym to moze przeszkadzac.
Jesli chodzi o spadek ceny mia3, ze
@PurpleHaze:
nie mam za bardzo z czym porownac bo nigdy nie mialem smartfona :D ale z tego co widze to duzo ludzi zachwala mi a2, ktory kosztuje ok 700zl nadal a on jest prawie taki sam jak mi8 lite.
z kolei mi a3 nie wypada znowu tak super i duzo lepiej od tych 2 co wymienilem. z nfc jesli to chodzi tylko o platnosci zblizeniowe to jednak mam #!$%@? w takie
@acan123: powiem tak, idz do sklepu wez w reke i zobacz kilka telefonow, wlacz je popatrz na ekran, zebys chociaz wiedzial w jakim zakresie sie poruszasz.

Jak juz pisalem cena mi a3 w PL to zart, pisze to z perspektywy posiadacza xiaomi od 5 lat, ktory troche siedzial w temacie zarowno zakupow w Chinach jak i w Polsce.

Mi a2 ludzie zachwalali, poza dwiema rzeczami aparatami i bateria. O ile aparat
@PurpleHaze: motya noga teraz sam sie zastanawiam czego sie nie zastanawialem dzieki za to compare. przemysle jeszcze ten temat ale wychodzi na to ze chyba wezme tego note 7. kierowalem sie chyba tez wielkoscia ze chcialem miec jak najmniejszy. aa juz wiem pamietam ogladalem chyba w media expert to redmi note 7, ale pozniej pomyslalem ze moze kupie cos nowszego w moze troche wiekszej cenie i okazalo sie ze te nowsze