Wpis z mikrobloga

@motaboy: nie sądzę, jeśli już to maks pewnie na tydzień do przodu i to w kosmicznych cenach, jak jesteś ze śląska zobacz sobie loty Katowice, Kraków (Ukraina, Niemcy, Austria) ewentualnie Flixa (Niemcy, Austria), autobus na Ukrainę odradzam bo lubi się spóźniać plus granica, ale jak chcesz zaryzykować to kupuj na stronie ticket.ua bo taki polski Sindbad to kroi 100 % więcej za ten sam bilet. Co do PKP miałem chęć pojechać
  • Odpowiedz
  • 1
@ramirezvaca: Samolot zawsze jest opcją, ale właśnie chciałem pociąg z czystej przyjemności podróży. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Widziałem kiedyś takie świetne nocne pociągi z pojedynczymi lub podwójnymi przedziałami sypialnymi z Katowic do Wiednia - jeździ to jeszcze?

Ja mam generalnie jakieś „zwarcie” w mózgu, bo to czego inni nie lubią, ja lubię. Na przykład granice (l.mnoga) i ich klimat. Ukraińska go ma na pewno - „romantyzm granicy”.
  • Odpowiedz
@motaboy: Jak chcesz pociąg to leć/jedź do Lwowa i jedź do Odessy ukraińskim pociągiem na bogato w 1 klasie, rewelacja, kuszetka dwuosobowa, zamykana, czysto, klimatyzacja, herbatka, kawusia. miła obsługa. Za dość przystępną cenę jedziesz sobie spokojnie przez noc do Odessy. Bilet kupisz chyba 3 miesiące do przodu, strona ukraińskich kolei po angielsku.

Co do granic, powrót z Iwano-Frankowska do Katowic autobusem, 6h na granicy. Romantyzm przechodzi gdzieś po 3h ( ͡
ramirezvaca - @motaboy: Jak chcesz pociąg to leć/jedź do Lwowa i jedź do Odessy ukrai...

źródło: comment_PjeP7SIL0GM6lF2uwgGIhN1J3tCKEuVm.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@motaboy: Bilety na pociągi Polska-Ukraina możesz kupować na stronie kolei ukraińskich która jest po angielsku i generalnie działa spoko. Płatność kartą. Robiłem to kilka razy i wszystko ok, jak coś to pytaj.
  • Odpowiedz