Wpis z mikrobloga

#xiaomi #miband Mirki wczoraj kupilam #miband4, wszystko wydaje mi sie dobrze skonfigurowalam ale cos mi nalicza zle kroki. Dziś mi naliczyło ponad 500 mimo, że do pracy przyjechalam samochodem zaparkowanym pod samym blokiem i parking tez mam pod samym biurem. Niemozliwe, zeby tyle wyszlo tym bardziej, ze appka Health na #iphone pokazuje lekko ponad 300 (co imo tez jest nadwyzka ale duzo bardziej wiarygodna). Gdzies cos jeszcze moge skonfigurowac?
  • 16
@MangoZjem: Te wszystkie opaski to jest ściema jak ch...j niby jak on mierzy głęboki i płytki sen na podstawie czego? Do poprawnego wykrycia jakości snu stosuje się badania EEG, EMG i EOG połączenie tych trzech dopiero ujawnia stadia W, N1,N2,N3 i R, już widzę jak jakaś opasczyna na rękę to zmierzy.

Te opaski jedyne czujniki jakie mają to ruchu, krokomierz może położenie?żyroskopy etc. Ale ŻADEN na tej podstawie nie jest w
@MangoZjem: Opaski mają też algorytm oparty o cykl dobowy wystarczy przestawić opaskę o 8 godzin i o 14 w południe dowiesz się że spałaś np: 6 godzin z minutami. Taka opaska nawet nie jest w stanie wykryć kiedy zasnęłaś z tego tytułu jej pomiar to jest brednia totalna. Nawet w przybliżeniu nie powinnaś brać tych danych jako wartych uwagi.
Taka opaska nawet nie jest w stanie wykryć kiedy zasnęłaś z tego tytułu jej pomiar to jest brednia totalna.


@Centuri0n: mam lampke xiaomi bedside i tam mam funkcje, ze na podstawie pomiarow z opaski lampka gaśnie gdy ja zasypiam. musze przetestowac ale przydalby sie swiadek, zobaczymy ;P to bedzie dowod czy dziala czy nie :D
@Centuri0n: Te opaski są jeszcze wyposażone w optyczny miernik pulsu, co w jakiś sposób jest już w stanie dać nam przybliżony wynik odnośnie snu, ćwiczeń etc. Niestety, tylko przybliżony, bo tak jak piszesz aby był on dokładniejszy potrzeba zuj dużo bardziej wyspecjalizowanego sprzetu. Tylko jak dla mnie to nie jest ściema, tylko ludzie za dużo spodziewają się od opaski która jest w stanie wykryć puls u papieru toaletowego ( ͡°
@Filip3k91: Zmiana pulsu w czasie snu może mieć związek z różnymi czynnikami stanowczo jest to za mało by wskazać cykle i na tej podstawie przedstawić występowanie faz. Szacowanie + algorytmy.
@Centuri0n: Z własnych obserwacji wiem tylko tyle, że rzeczywiście jestem bardziej wyspany i lepiej się czuje, kiedy opaska wskazuje mi większą ilość snu głębokiego. I nie chodzi tu o efekt psychologiczny, bo przed sprawdzeniem tego w apce staram się sam moje samopoczucie/jakość snu a potem dopiero odpalam apkę.