Wpis z mikrobloga

Dlaczego ten shit wywala mi błąd NullPointerException w testach. Te tablice nie są puste... Ogólnie to klasa bez testów mi działa normalnie a w testach wywala błąd. #programowanie #java #testowanieoprogramowania

public static int whereDidIFinish(int[] scores, int[] alice) {
int maxMode = 0;
Integer[] scoresInt = IntStream.of(scores).boxed().toArray(Integer[]::new);
Integer[] aliceInt = IntStream.of(alice).boxed().sorted().toArray(Integer[]::new);
MrFisherman - Dlaczego ten shit wywala mi błąd NullPointerException w testach. Te tab...

źródło: comment_w3cf7MzAOLrEbkbNeF2P1OREJy95WBOX.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@NakaN: no ja nie wiem właśnie, normalnie mi ta klasa działa i daje jakis wynik a w tescie zewnetrznym (nie moim) wywala takie cos, możliwe ze jak uzylem java 9 a oni do testow java 8 to tak bedzie?
  • Odpowiedz
@MrFisherman: Coś mi świta że podobny dziwaczny NPE widziałem jak była niezgodność wersji Springa z użytą wersją Javy gdzieś, to było jeszcze za czasów gdy Java 8 była nowa. Nie wiem czy to to dokładnie ale przyjrzałbym się wersjom Javy i ewentualnie użytych frameworków
  • Odpowiedz
@MrFisherman: wywala Ci null pointer exception, poza tym kod masz za bardzo przebajerowany, rozłóż go na czynniki pierwsze a potem baw się w streamy, boxy, sortowania i do nowej tablicy, przez to że tak zrobiłeś..... wlaśnie sam nie wiesz gdzie jest dokładnie błąd.

  • Odpowiedz