Wpis z mikrobloga

Co jest trwalsze od długopisów? Coś, co mi starczy na zajęcia na #studbaza. Denerwują już mnie długopisy. W ciągu jednego roku (ubiegłego już) wypisałem w sumie 12. To mogła być po prostu znikoma jakość i kieruję swoją złość nie w tym kierunku, no ale nie wiem. Jeżeli jednak macie jakieś konkretne pozycje w długopisach, to polećcie.

Może pióro? Są tu jacyś ( #pisanie #dlugopisy ) #pisanieboners? Albo ( #pioro #piora #kaligrafia #piorowieczne ) #pioraboners, cokolwiek w tym rodzaju? Co byście polecili? Zapisuję masę rzeczy i potrzebuję czegoś porządnego. To będzie potrzebne głównie do zapisywania rzeczy orbitujących wokół dziedziny matematyki. Nie taguję specjalnie żeby nie robić syfu na tagu. Ściśle nie matematyki, ale ilość znaków jaką będę zapisywał będzie podobna.
  • 6
@bzam: kup porządny długopis. Serio. Ja pióra bardzo lubię, ale trzeba wymieniać i nosić ze sobą naboje do niego, a dodatkowo atrament dość długo schnie i łatwo rozmazać, no i tańsze pióra przy pisaniu dają poczucie drapania kartki. Może droższe też, nie wiem, nie miałem XD Mam taki fajny długopis żelowy Pentela, co prawda zostało mi w nim malutko wkładu, ale za każdym razem przyjemnie mi się nim pisze. To jest
Pentel K600


@pampolicjant: Ogółem myślałem o Watermanie, ale jak patrzę na te ceny. No i stosunkowo to są może 3 długopisy w cenie <100 zł, a reszta już skacze w porywach od 100 do nawet 700 xD
@bzam: nie mam porównania, nie jestem jakimś kaligrafem XD ale po prostu tem długopisem zawsze pisze mi się elegancko. Po pierwsze nie jest taki super lekki, a po drugie po prostu gładko się nim rysuje. Chyba już tego nodelu nie mają, ale to są wkłady żelowe 0,7mm więc możesz poszukać czegoś podobnego, gdybyś chciał spróbować
Jak długo nim już piszesz, że poszła połowa wkładu?


@bzam: nie mam pojęcia, mam go od zawsze. Obecnie wkład jest na wykończeniu więc używam go tylko na jakieś okazje typu napisanie listu do kogoś. Ale wkłady w nim to gel 0,7, na bank gdzieś trafisz na Pentela z takim wkładem do przetestowania.
@pampolicjant: Spróbuję poszukać tego wkładu, zobaczymy. Żelówką chyba jeszcze nie pisałem.

Co do reszty ludzi którzy zobaczą ten wpis i mają jeszcze pomysł - zapraszam, z chęcią zrobię przejście po sklepach w weekend i sobie pospisuje pozycje. Jestem otwarty na propozycje.