Wpis z mikrobloga

Tak moim zdaniem #steam i inne platformy zostaną starte na proch jeśli #epicgames nadal będzie robić takie prezenty graczom. Steam jest tak bogatą i rozbudowaną działalnością, ale nie jest tak hojny jak Epic Games. Owszem są promocje i zniżki, ale nie ma regularnych darmowych gierm imo tego, że stać ich na to. Kolejny gigant #origin dawał specjalny prezent co jakiś czas, ale nieregularnie.
Subnautica, Surviving Mars, Observer, Metro 2033 Redux, This War Of Mine, Seria Alan Wake, Seria Batman, What Remains Of Edith Finch i kilka innych to nie są jakieś odpady i sam polowałem na promocje aby kupić te gry w odpowiednim momencie.
Miłą niespodzianką okazał się Epic, który mi je sprezentował.
Myślę, że inne platformy mogą czuć się zagrożone. Nie wiem czy ta sytuacja wynika z chytrości czy niekompetencji zarządców innych platform, ale Epic mimo, ze jest młody, już zdobył mój szacunek.

#gry #komputery #gryzadarmo #pcmasterrace
  • 12
  • Odpowiedz
@kidi1: ludzie mysla, ze jak steam jest taki wielki to nic im nie grozi xd

A prawda jest taka, ze sila w mlodych. Oni nie znaja historii steama, epica widza jako firme z sukcesami ktora oprocz samego fortnajta ma sklep i swoj dobry silnik, daja dobre darmowe tytuly, maja tam znajomych, apka jest schludna i nowoczesna - czego tu nie lubic?
Steam dobrze zaczynal ale osiadl na laurach, ma zdecydiwanie zbyt
  • Odpowiedz
@kidi1: ale Epic nie będzie rozdawał w nieskończoność. To korporacja, w końcu musi się kasa zwrócić. Darmowe gry to wabik by założyć tam konto, a jak już będziesz miał kilkanaście gier na koncie to szkoda ci będzie go usuwać i od czasu do czasu coś tam dokupisz. Jak już odpowiednia liczba osób te konta będzie miała to zaczną się zachowywać tak jak steam :)
  • Odpowiedz
@kidi1: No ja tam np nie ogarniam tego bronienia Steama xD Ja tam wolę tych co mi coś dają niż tych co tylko istnieją tak samo jakbym miał kupować grę to nie patrzyłbym czy to steam czy epic czy cokolwiek tylko gdzie taniej.
  • Odpowiedz
Tak, Steam upadnie na pewno. Pod warunkiem że wszyscy wydawcy się od niego odwrócą i nikt już w niego nie będzie chciał inwestować pieniędzy oraz większość graczy odejdzie gdzie indziej. Tylko... Czemu mieliby to zrobić? Skoro na Epic w większości konta zakładają dzieci bez własnych dochodów i co najwyżej mogą wydać tyle ile rodzice im dadzą, na PSC bo własnej karty nie mają xD
Zapraszam na ryneczek steam, gdzie masz przedmioty po
  • Odpowiedz
@kidi1: teraz pomyśl ilu jest takich ludzi jak ja którzy ciągną te darmówki od Epica (w większości to stylizowany na 8-bit crap) ale nie kupują nic. Na 23 tytuły tylko kupiłem jeden. Ja dotąd na mnie tracą. Niedługo będzie _observer za free ale wiedząc że to produkcja polskiego studia, to i tak wolałbym kupić na Steam czy GOG by choć trochę wesprzeć twórców. Epic nie jest żadnym zagrożeniem dla innych graczy.
  • Odpowiedz