Wpis z mikrobloga

Ostatni apel:

Nie dajcie sie nabrac na zmarnowany głos czy 'konfa to szury'. Jest to JEDYNA partia która zamiast DAJ DAJ DAJ mówi NIE DAWAJ NAM ZA WIELE, ZOSTAW TE PIENIĄDZE DLA SIEBIE. Nie pozwólcie, aby w kolejnej kadencji te same etatystyczne partie prowadziły dialog na poziomie światopoglądu a nie GOSPODARKI. W bogatym państwie każdy kładzie lache na światopogląd. Mamy szanse na WOLNORYNKOWĄ partie.

Czołem wolnorynkowej Polsce!

#konfederacja #wolnosc #wolnyrynek #akap #wybory #neuropa #4konserwy #polityka
  • 40
  • Odpowiedz
@LaurenceFass: Proszę Cię...
Ty mi podasz dziesięć przykładów etycznego zachowania władców chrześcijańskich, a ja Ci podam dziesięć zamordyzmu. Władcy robili co im było na rękę, a nie dlatego że tak wypadało. Ty podałeś zniesienie niewolnictwa to ja podam wprowadzenie pańszczyzny nie wiele różniącej się od niewolnictwa.
  • Odpowiedz
Ty mi podasz dziesięć przykładów etycznego zachowania władców chrześcijańskich

W całej Europie zniesiono niewolnictwo wraz z upowszechnieniem się chrześcijaństwa.
Ja nie piszę o pojedynczych przypadkach, a ogólnej etyce, która wtedy zaczęła być akceptowana.

Ty podałeś zniesienie niewolnictwa to ja podam wprowadzenie pańszczyzny nie wiele różniącej się od niewolnictwa.

@
  • Odpowiedz
Nie bez powodu najbardziej totalitarne ustroje (marksizm / nazizm) przede wszystkim zwalczały kościół.


@LaurenceFass: najbardziej wolnościowe ustroje też je zwalczały (Cesarstwo Rzymskie) ( ͡° ͜ʖ ͡°) a obecna wolność w porównaniu do tej w Cesarstwie to jakiś żart.
  • Odpowiedz
@LaurenceFass: @WH40K: radzę zaznajomić się z pojęciem kolonów (teoretycznie wolnych chłopów dzierżawiących ziemię od latyfundystów), którzy za rządów chrześcijańskich Imperatorów byli zrównani z niewolnikami a niekiedy nawet gorzej od nich traktowani. Niektórzy nazywają to protofeudalizmem.
  • Odpowiedz
chrześcijańskich Imperatorów byli zrównani z niewolnikami

@Minister_Vulva:
Czy taka była nauka ówczesnego kościoła?

@PiSbolszewia:
W zasadzie nie wiem czy ten wpis to żart bo podawać jako wolnościowe państwo, w którym kilkadziesiąt procent ludności było niewolnikami i miało prawa przedmiotu to albo żart, albo obłęd.
  • Odpowiedz
W roku 332 Konstantyn Wielki wydał zarządzenie na mocy którego ten, kto przyjął do siebie zbiegłego kolona musiał odesłać go do majątku, z którego tamten zbiegł oraz wyrównać straty poniesione przez właściciela z powodu tej ucieczki. Poza tym zarządzenie to zezwalało na zakuwanie kolona, podejrzanego o chęć ucieczki, w łańcuchy jak niewolnika.


@LaurenceFass: @WH40K
  • Odpowiedz
@LaurenceFass: nauka ówczesnego kościoła podburzała tłuszczę przeciwko tradycjom ich ojców. Ambroży z Mediolanu sankcjonował swoim autorytetem usunięcie Ołtarza Wiktorii z Senatu. Galilejskie pastuchy wysyłały hordy mnichów w celu zniszczenia lub przekształcenia Świątyń w kościoły. Z sekty domagającej się wolności religijnej staliście się prześladowcami.

To są metody lewackie. I nikt nie będzie mi zamydlał oczu rzekomą wyższą etyką chrystianizmu albowiem nic co ma swój początek w torze nie może być dobre
  • Odpowiedz
@LaurenceFass: nauka opiera się na pewnych źródłach a nie hagiografiach pisanych przez mnichów puszczających wodze fantazji setki lat po rzekomych prześladowaniach.

Może powiesz w takim razie dlaczego Rzymscy biskupi z takim uporem przez dziesięciolecia trzymali pod kluczem kronikę Zosimosa?
  • Odpowiedz
@p0lybius: chrześcijaństwo w takim samym stopniu budowało Europę jak Lenin i Stalin współczesną "Rosję". Jeśli mówimy o fundamentach nowożytnej Europy to są one kontynuacją cywilizacji Hellady i Romy, nie Judei czy Galilei. Prócz swej amoralnej antyfilozofii tory, antysemityzmu, wojen religijnych i ikonoklazmu chrześcijaństwo nie wniosło nic do skarbca kultury. Wszystko co wytworzono jest rezultatem opierania się na wzorcach antycznych.
  • Odpowiedz
W zasadzie nie wiem czy ten wpis to żart bo podawać jako wolnościowe państwo, w którym kilkadziesiąt procent ludności było niewolnikami i miało prawa przedmiotu to albo żart, albo obłęd.


@LaurenceFass: Co w tym dziwnego? Było nie zaciągać długów lub grzecznie się dołączyć do imperium a nie z nim walczyć to by sie nie było niewolnikiem.
  • Odpowiedz
to cywilizacja judeo-chrześcijańska jest barbarzyńska, nieźle przekręcacie znaczenie słów chrześcijanie, barbarzyńcy = NIE-Grecy/Rzymianie, bo to znaczy ni mniej ni więcej ale właśnie "obcy" po grecku

@PiSbolszewia:
W wg defincji
https://sjp.pl/barbarzy%C5%84stwo
1. postępowanie odznaczające się prymitywizmem, okrucieństwem; nieokrzesanie
2. pierwszy okres rozwoju kultury społeczeństw następujący po
  • Odpowiedz
@LaurenceFass: to bez znaczenia bo to termin o greckim pochodzeniu, słownik polski moze sobie manipulować definicją jak chce, nie zmienia to faktu że termin ten był używany pierwotnie wobec nie-Greków w tym i judejczyków
  • Odpowiedz