Wpis z mikrobloga

Myślałem ze to mit i bzdury ale rozmawiałem dzisiaj ze studentem i mówi ze to prawda. Pełno jest ludzi na uczelniach,którzy by od niechcenia już poszli i zagłosowali za Korwinem aby było ciekawiej w tym sejmie. Ale nie zrobią tego! Dlaczego? Z prostego powodu bo niema ich w domach a nikomu się niechce i niema czasu robić jakiś wniosków itd. Czyli faktycznie coś w tym jest ,ze jest bardzo duze poparcie ale procedura ich jednak przerasta.. Niektórzy maja np 200-300 kilometrów do domu a to kosztuje.

ps: zdjęcie pogladowe aby nie było pusto

#korwin #wybory #studenciprawa #ciekawostki #konfederacja #polityka
źródło: comment_G8ochwikNjBB2TDy5gGczxvs8juBD0zj.jpg
  • 18
@a-lexis: Są leniwymi debilami. Inaczej ich nazwać nie mogę. Naprawdę myślę, że nie byłoby problemu poświęcić jednego dnia żeby sobie załatwić dopisanie do spisu wyborców albo będąc "u rodziny" w miejscu zameldowania - załatwić sobie zaświadczenie z którym można głosować wszędzie.
@Mrboo: 10 minut wystarczy.

Niewielu ludzi zwłaszcza młodych wie, że aby zagłosować w wyborach w innym miejscu niż docelowe miejsce zameldowania np. u rodziców w miejscowości rodzinnej wystarczy pobrać wniosek na stronie ePUAP. Potrzebny jest do tego założony raz Profil Zaufany. PZ służy do wielu spraw, które można załatwić z urzędami elektronicznie. I na pewno się przyda w przyszłości.

Można go założyć na trzy sposoby:
✓ odwiedzając Urząd Skarbowy
✓ odwiedzając
@brednyk: tak ale większość ludzi ma to w dupie i od niechcenia by zagłosowali. Mało kto się interesuje polityką tak aby sie w nia angazowac i o to chodzi. Poza tym ja tam nawet nie wiem co to te profile zaufane itd pierwszy raz słyszę o czyms takim. Myslę ,ze konfederacja jakby zrobiła ogólna kampanie dla studentów jak głosować no to dobre kilkadziesiąt tysięcy głosów by doszło. Tak mi to uzmysłowił
@Juan_xD: noooo powiem ci ze 10% mogli by mieć 9-10% tak jeszcze jakby ten elektrorat zaczał coś robic rozmowy w rodzinne jakieś debaty itd too byłoby spokojnie. No ale to wymaga ZANGARZOWANIA a nie heheszkowania w internetach.
@a-lexis: Moja wykluczona cyfrowo żona opędziła dopisanie się przez profil zaufany w mniej niz 10 minut. Trzeba by chyba być umysłowym kartoflem, by mając minimum chęci tego nie ogarnąć.
No ale, żeby nie było - nie narzekam. Dla mnie to lepiej, gdy nie głosują osoby których politka nie interesuje / nie zależy im na tyle, by sobie załatwić kwit / są na to za głupi.
@a-lexis: wstawiali grafiki na FB partyjnego i JKMa. Ale po co się dowiedzieć.

PZ to takie konto do komunikacji z urzędem. Dzięki niemu załatwisz dużo spraw np zamówisz dowód osobisty