Wpis z mikrobloga

Gdzie najlepiej uzyskać pomoc odnośnie VeraCrypt?

Laptopy(y) Lenovo na Windows 10 Home, dysk SSD, kilka dni pochodzi normalnie, a nagle przy włączaniu "naprawa automatyczna" że nie mógł naprawić komputera.

Brak mi pomysłu jak to zaszyfrować, próbowałem i szyfrować system i cały dysk, po pewnym czasie i tak się wysypuj.
Jakieś pomysły? Zmiany tablicy partycji może pomóc?

Domyślam się, ze na mirko mogę odpowiedzi nie uzyskać, ale gdzie jeszcze dobrze zapytać?

#veracrypt #bezpieczenstwo @Mikuuuus
  • 22
@LubieKiedy: to jest problem zwiazany z tym ze Windows nadpisal wpis w UEFI ustawiajac wlasny microsoftowy zamiast Veracrypt, zeby wejsc w system musisz w biosie albo innym narzedziu rozruchowym wybrac konsolę UEFI i wybrać partycję gdzie jest wpis, u mnie to jest fs1:/EFI/Veracrypt/Dsc... .efi coś takiego, i ruszy, niestety nie wiem jak to zrobić na stałe ;/ musze znalezc info
a juz wiem jak naprawic to na stałe wystarczy zainstalowac po uruchomieniu systemu wersje 1.24 bo wyszla na dniach


@niko444: no wlaśnie zrobiłem to na wersji 1.24 a i tak wywaliło :(

w biosie masz opcje do wyboru konsoli UEFI shell cos takiego, kazda plyta glowna powinna to miec u mnie to jest pod F11


@niko444: nie mam nic takiego

nie szyfruj całego dysku, tylko partycjami


@niko444: szyfrowałem tylko
@LubieKiedy: to zalezy jaki miales system ja mialem akurat na UEFI a na laptopie nie wiem jak mam moge sprawdzic, i w biosie na pewno trzeba wylaczyc opcje fastboot, a masz takie cos jak wybieranie urzadzenia rozruchowego?
@niko444: gdzies dawno temu wyczytałem że lepiej na legacy support robić, ale nie mam nic na poparcie tej tezy

opcja fast boot pojawia sie tylko przy legacy support.

tak, jak wciskam F12 (Lenovo) to wchodze boot option, ale pojawia sie tylko dysk lub network
@niko444: zaraz je zrobie to napisze bo na razie mam to w .zip

może i się naprawi ale chce to zrobić na stałe jednak, dużą strata nie bedzie strata danych i format dysku bo zrobilem backup.

nie jest to tez zalezne od tego czy partycje są MBR czy GPT?
@niko444: @VeraCrypt:

Mam obok nawet drugi identyczny laptop i po aktualizacji się zapętlił w ponowne uruchamianie, wciasnalem mu F12, wszedłem w Boot Manager, wybrałem VeraCrypt BootLoader, wpisałem hasło veracrypt i dalej ciągle sie na nowo uruchamia ( ͡° ʖ̯ ͡°)
pewnie mu Windows w końcu nadpisze wpis i się załączy się niekończąca naprawa automatyczna.

odnośnie zdjecia, to coś polecacie wybrać czy mam po prostu go odszyfrować?
LubieKiedy - @niko444: @VeraCrypt: 

Mam obok nawet drugi identyczny laptop i po ak...

źródło: comment_2WyKSv2bDpqpIH7CJ8y3dTzC3uPeQc4U.jpg

Pobierz
@niko444: @VeraCrypt: "m" ponownie wyswietla natychmiastowo to samo menu, nic nie robi

wziąłem "v" i ruszyło, DZIEKUJĘ

Jeszcze pytania:
1. Czy Rescue Disk jest la wszystkich ten sam czy jednak coś tam zapisuje odnośnie laptopa dla którego się to robi i dla każżego musi być osobny?

2. Niejako nie rozwiązałem problemu i za kilka dni znowu może paść, rozwiązaniem było by wyłączenie automatycznych aktualizacji i żebym to ja przeprowadzał po