Wpis z mikrobloga

@Zuben: Poczekaj, czy dobrze zrozumiałem to co przeczytałem - chcesz powiedzieć, że jedna z największych firm robiących gry, z największą bazą aktywnych fanów od ponad 20 lat, pokaże kolejną część jednej z najbardziej popularnych i uwielbianych serii gier, której poprzedniczka do dziś jest najszybciej sprzedającym się tytułem w historii i nikogo to nie obejdzie? xD

Halo, tu Ziemia. Tracimy kontakt.
  • Odpowiedz
@awangardowy: Uwielbianą grą było diablo2 robione przez Blizzard wydane w roku dwutysięcznym. Diablo 3 było co najwyżej grą średnią robioną wiele lat później i która w dużej mierze zawiodła oczekiwania. Obecne studio Activision-Blizzard zapowiedziało skupienie na rynku azjatyckim i grach na komórki. Tu Ziemia, dobrze cie słychać zważywszy na to, że mijasz już pas Oriona ;)
  • Odpowiedz
chcesz powiedzieć, że jedna z największych firm robiących gry, z największą bazą aktywnych fanów od ponad 20 lat, pokaże kolejną część jednej z najbardziej popularnych i uwielbianych serii gier, której poprzedniczka do dziś jest najszybciej sprzedającym się tytułem w historii i nikogo to nie obejdzie? xD

Halo, tu Ziemia. Tracimy kontakt.


@awangardowy: Też tak mówili o gwiezdnych wojnach a jednak han solo przyniósł stratę. Wystarczy wejść na fora społeczności diablo, czy
  • Odpowiedz
@Neurohaox: Spora wybiórczość z twojej strony. Zupełnie pomijasz pierwsza cześć, która cieszyła się ogromna popularnością. Do dzis wiele osób uważa, że była to najlepsza cześć, gdyż dwójka odeszła już od mrocznego, przygnębiającego klimatu podziemi, na rzecz różnorodności lokacji i większego świata gry.
To czy diablo 3 było średnie to kwestia dyskusyjna. Za to nie ma wątpliwości, że przez długi czas przyciągała wielu graczy i świetnie się sprzedała. Gra funkcjonuje do dzisiaj
  • Odpowiedz
@Zuben: Nikt wtedy nie będzie pamiętał tej afery. Pewnie na blizzconie pojawi się kilka "red-shirtów" i tyle. Blizzard ma tak oddanych fanów, że nawet jeśli będą na nich jojczyć i pluć to i tak kupią kolejny produkt.
  • Odpowiedz
Zupełnie pomijasz pierwsza cześć, która cieszyła się ogromna popularnością


@awangardowy: niewielką w porównaniu z drugą.

To czy diablo 3 było średnie to kwestia dyskusyjna.


@awangardowy: nie znam ani jednej osoby która nie była rozczarowana Diablo 3. To jakby twierdzić że 8 sezon gry o tron wcale nie był taki okropny.
  • Odpowiedz
Nikt wtedy nie będzie pamiętał tej afery. Pewnie na blizzconie pojawi się kilka "red-shirtów" i tyle. Blizzard ma tak oddanych fanów, że nawet jeśli będą na nich jojczyć i pluć to i tak kupią kolejny produkt.


@KK44: w sumie też pewnie kupie ale szybko tej gry pewnie nie będzie.

Co do komórek i rynku azjatyckiego - polecam lekturę, bo nie wydajesz się być na bieżąco:


@awangardowy: właśnie coś ostatnio masa
  • Odpowiedz
@Zuben: Ale wiesz, że han solo to spin-off?Uczciwej byłoby to porównywac do diablo immortal.
Jeśli w dniu(czasu pdt) otwarcia blizzconu trailer nowego diablo będzie miał mniej niż milion wyświetleń(bo to juz chyba więcej zainteresowanych niż nikt) to uznam, że faktycznie zainteresowanie jest mniejsze.

niewielką w porównaniu drugą.


Weź pod uwage czas powstania i świadomość marki. Idąc twoim tokiem rozumowania diablo 2 nie istniało w porównaniu do diablo 3.

właśnie coś ostatnio
  • Odpowiedz
Weź pod uwage czas powstania i świadomość marki. Idąc twoim tokiem rozumowania diablo 2 nie istniało w porównaniu do diablo 3.


@awangardowy: No w dłuższej perspektywie sprzedaż jest podobna, Diablo 3 miało świetny start ponad 6 milionów sprzedanych kopi gry w pierwszym tygodniu ale później wyhamowało i po roku miało tylko 12. W 2015 było to już 30 milionów ale wliczone były w to kopie dodatku.
  • Odpowiedz
To podrzuć dla jasności od razu wyniki d2.


@awangardowy: no właśnie nikt ich nie zna. Jedyne co blizzard podał że wciągu 3 tygodni sprzedał się milion kopi co było rekordem na PC w 2000 roku. Dla porównania Baldur 2 który był wtedy wielkim sukcesem sprzedał się zaledwie w 100k kopi w pierwszy miesiącu. Na opakowaniu reedycji z początku 2011 roku jest napisane ponad 10 milionów sprzedanych egzemplarzy.
  • Odpowiedz
Ja kupiłem d3 i nawet rosa i twierdze ze to gowno


@Neurohaox: Ja mam podobnie D3 podstawka mnie zwiodła choć jej broniłem, ROS również mnie rozczarował usunięcie handlu i dalszy brak PVP skutecznie mnie zniechęcił od dalszej gry po ukończeniu fabuły.
  • Odpowiedz
@awangardowy: @KK44:
Wiecie, to nie jest tak, że jedna afera i "cyk, była korporacja, cyk, nie ma korporacji" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tak jak pisał @Zuben: Han Solo jest dobrym przykładem jak wygląda stopniowe zniechęcanie do siebie fanbase'u. EP7 zawiódł "hardkore'owych" fanów, RO trochę go zrehabilitował, ale EP8 zawiódł "casuali" i nadal niezbyt zadowalał "hardkore'ów". Ostatecznie następny film został zwyczajnie olany przez wielu ludzi, nikt
  • Odpowiedz