Wpis z mikrobloga

Od 5 lat od kiedy nie żyje moja mama, nadal jest wpisana na listę do głosowania na każdych możliwych wyborach.
Oczywiście sprawę za każdym razem zgłaszałem.
Nie wiem czy to służy do fałszowania wyników czy zaniżania frekwencji,ale jest niepoważne.

Jeśli w tę niedzielę też tak będzie, to sprawę zgłaszam już do okręgowej komisji wyborczej i jeśli będzie potrzeba to zrobię większy gnój.

Kto chce być wołany niech plusuje.

#wybory2019 #polska #pis
  • 15
@festiwal_otwartego_parasola:
Niestety tak się zdarza i nie jest to robione specjalnie. Nikt w ten sposób nie fałszuje wyników ani nie zaniża frekwencji.
Od kiedy wszedł w życie Centralny Rejestr Państwowy "Źródło" to takie kwiatki są na porządku dziennym.
Gminy miały swoje bazy danych mieszkańców i wyborców w miarę uporządkowane gdy weszło Źródło w życie to z centralnej bazy PESEL (która była nieaktualna głównie za sprawą urzędów wojewódzkich, które nie zawsze wprowadzały
@festiwal_otwartego_parasola Zauważyłem, że bardzo w rejestrze rzucają się w oczy imiona rodziców. Są one w oddzielnych kolumnach, w przeciwieństwie do imienia i nazwiska wyborcy. Może o to chodzi?
BTW teraz na te spisy są przykrywki z dziurką, mało zobaczysz, a na pewno nie tyle aby mieć pewność do zgłoszenia.