Wpis z mikrobloga

Cudowny UX w wykonaniu urzędów państwowych:
chcę skorzystać z ZIP, gdzie posiadam już konto, posiadam też profil zaufany. Zatem wchodzę na https://zip.nfz.gov.pl/ i klikam: "Zaloguj z wykorzystaniem Profilu Zaufanego" , pojawia się strona logowania wciąż w obszarze ZIP , klikam jeszcze raz "Zaloguj z wykorzystaniem Profilu Zaufanego" , jestem przeniesiony na kolejną stronę , wybieram logowanie przez mój bank (mbank w tym wypadku) , przenosi mnie na stronę mbanku gdzie wpisuję dane logowania, w kolejnym okienku przepisuję 8 cyfrowy kod który dostaję smsem, pojawia się okienko do podpisania wniosku o zalogowanie do ZIP, wybieram "Podpisz podpisem zaufanym", potem klikam "Potwierdź", po raz kolejny logowanie do mbanku, przepisanie kodu z smsa, przenosi mnie z powrotem na stroną ZIP, gdzie wystarczy kliknąć "zaloguj" i jestem (no chyba, że gdzieś w międzyczasie pojawi się błąd np. "Nieprawidłowe żądanie HTTP." i trzeba wszystko powtórzyć). Baaaardzo szybkie, łatwe, proste i intuicyjne.

No i od kilku dni trwa "synchronizacja danych" - oni to ręcznie przepisują do systemu czy może kopiują z dyskietek?

#programowanie #html #polska #internet
  • 3
  • Odpowiedz
@takijakislogin: korzystaja z zaawansowanych technologii, wyświetlają dane na monitorze, fotografują, następnie zdjęcie na drugim urządzeniu przerabiają OCR-em, sprawdzają poprawność danych i przepisują dane w specjalnym programie (import bylby zbyt prostą opcją :)
  • Odpowiedz