Wpis z mikrobloga

@Solipsyzm: ja mam xiaomi + daikin w domu. tak w wielkim skrócie napiszę tak: hepa. oczyszczacz musi mieć dobry filtr hepa. mierzyłem pyłomierzem i xiaomi jest dużo skuteczniejszy niż daikin. reszta - hałas, cena, eksploatacja to kwestia indywidualna co kto woli. ale jeśli to ma czyścić to musi mieć hepa i tyle.

bardzo dobre oczyszczacze robi także sharp i philips.

uv to raczej bajer - niby ma zabijać bakterie ale z
@biski: po pierwsze oczyszczacz nic nie wysusza - skąd ten pomysł? woda zebrana z powietrza musiałaby się gdzieś zebrać. mam 3 urządzenia w domu (xiaomi + 2x daikin) i zapewniam że nigdy na żadnym z nich żadna woda się nie zebrała. po drogie, jakby to miało w ogóle działać? przykładowo klimatyzator ma element który jest bardzo zimny (parownik) i zachodzi zjawisko skraplania, bo jego temperatura jest niższa niż temperatura punktu rosy
@maraswrona: zimą mam wilgotność w granicach 40-50%, takze nawilżacza nie potrzebuję. Jak z częstotliwością wymiany filtrów? Podobno w xiaomi wychodzą dosc spore koszty, np. w Krakowie to kilka razy na rok. Jeszcze pozostaje głośność, 31 decybeli w najnizszym trybie to dość głosno jak dla mnie. Mam jeszcze pytanie o automatyke, z tego co czytalem to oczyszczacz ma wysokie "normy" jakosci i zalezną od tego moc. Da się jakoś zmienic od jakiego
@Solipsyzm my mamy Xiaomi, głośność naprawdę ok, nawet w nocy nie zwraca się na niego uwagi, jeśli chodzi na najniższym biegu. W Krakowie na 1 sezon grzewczy pasuje mieć 2 filtry, czyli koszt jakieś 300-400zl na rok.
@erln: mi przeszkadza nawet cichy pisk ładowarki do telefonu niesłyszalny dla kogoś innego xD a jakie filtry kupujesz i gdzie? Są 3 różne z tego co przeglądałem, ceny też się wahają w zaleznosci od sklepu, slyszalem ze zdazają się podróbki z mniejszą ilością aktywnego węgla.
@Solipsyzm o ja też słyszę ten pisk, w ogóle jestem dość wrażliwa na dźwięki. Oczyszczacz brzmi jednak znacznie lepiej bo to jednostajne, wzglednie niskie tony. Coś może jak wiatrak od kompa? W każdym razie pomimo że słychać to nie jest to irytujące. A filtry kupowałam te zielone i ile dobrze pamiętam to mają wyłapywać formaldehyd. W moim odczuciu na zimę powinny działać najlepiej. Z tego co czytałam na lato (o ile się
@erln: Zastanawiam się nad Xiaomi Mi Air Purifier 3H mówisz, że warto na prawdę? Mam bardzo mały pokój w którym spędzam większość dnia (jakieś 4x4 metry).
@Matemit Mamy ten stary model Xiaomi Purifier 2 (bez wyświetlacza) więc niestety nie za wiele Ci pomogę jeśli chodzi o jakieś nowsze urządzenia. Jeśli chodzi o samą markę to polecam, jak na razie jesteśmy zadowoleni. Oryginalne filtry są w niezłej cenie i tak jak w poprzednim roku, trzeba liczyć 1-2 na sezon w zależności od smogu. U nas oczyszczacz chodzi cały czas gdzieś od października do połowy kwietnia. Jeśli masz jakąś niewysoką
@Wsciekle_piesci_meza: Tzn, automatyzację możesz customizować, więc zależy od Ciebie kiedy będzie się odpalać. Apkę używam tylko np. Jak wiem, że cały dzień mnie nie ma w mieszkaniu to 30min przed powrotem odpalam sobie oczyszczacz. I leżąc w łòżku przed spaniem wyłączam, żeby mi nie buczało. Chociaż, na tym 1 poziomie to odgłos jest poròwnywalny do szumu lapka to jednak rzadko na noc zostawiłam odpalony.