Wpis z mikrobloga

Miałem chwilę czasu i nadrobiłem sobie taśmy Neumanna. Najbardziej rozpierdziela mnie w tej "aferze" oburzenie wyborców PIS. No bo jak to tak może być, że koleś mówi, że będzie bronić swoich ludzi nawet jak będą umoczeni w jakąś aferę. Przecież tak się nie godzi, tacy ludzie powinni być usuwani z polityki na zawsze. A potem włączają sobie TV i słuchają jak Karczewski mówi, jaki to z Banasia jest kryształowy człowiek.

Dzisiejszych rewelacji to już mi się nawet nie chce komentować. Serio kogoś dziwi, że partie przygarniają każdego kto przyciągnie ludzi? Pojęcie szerokich list jest wam obce? Nie wiem skąd takie oburzenie, że na listę się wciąga jakiegoś ziomka co go inni w partii nie lubią, ale jak trzeba zaciskają zęby i się uśmiechają. Czy może serio myślicie, że w PIS wszyscy lubią Macierewicza czy Pawłowicz? Przecież oni dokładnie taką samą funkcję pełnią. Zgarniają głosy które w innym razie nie trafiłyby do PIS.

Kolejna sprawa to rzekome obrażanie KODu. Obraża Polaków powtarzając to co prawica mówi od zawsze? Ale jak Morawiecki mówi że ludzie są głupi i że mają za miskę ryżu #!$%@?ć was nie obraża? Taśmy Morawieckiego były w mojej ocenie dużo gorsze, ale ludzie maja #!$%@?, bo to "nasz".

I żeby była jasność. Słowa Neumanna to jest skandal i dobrze że wyleciał, ale udawanie, że w mojej ulubionej partii to tak nie wygląda to jest chyba naiwność kogoś kto dopiero co miał WOS i dowiedział się jak to działa w teorii.

#polityka #bekazpisu #afera #tasmy
  • 11
@chanelzeg: Co nie zmienia faktu że jakiegoś silnego sojusznika musimy mieć, nawet jak nas wyrucha tak jak dzisiaj kurdów to jednak potencjalni wrogowie bedą sobie zadawać pytanie czy warto nas atakować.
@chanelzeg: Nie wiem czy to idzie wybronić. Z tych taśm dość jasno wynika, że wiedzą że koleś może być umoczony i może mieć problemy i jasno wynika, że nic z tym nie zrobią bo wybory.
@wodzik: Oczywiście, fragment o prezydencie Gdańska jako jedyny mozna nazwac obciążającym. Pozostałe, nie, w tym ten w któym niby obraża mieszkańców Tczewa, a są grzane jeszcze bardziej.
@chanelzeg: ja odebrałem to w taki sposób, że wkurzają go działacze w Tczewie, a nie sami mieszkańcy ¯\_(ツ)_/¯
Nie wiem czemu nikt z PO nie grzał tak fragmentu w którym Morawiecki mówi, że ludzie są głupi...
@Zwardi: niech zgadnę. "ja się tam politykom nie interesuję, bo przecież to nie ma żadnego wpływu na moje życie", czy "ja się tam politykom nie interesuje, bo przecież ja nie mam na nią żadnego wpływu"?
@wodzik interesuję się lokalna polityką, na krajową będę miał wpływ w niedzielę. A zabawa porównywanie afer i postaw dwóch obozów, które razem wylazły z postsolidarnościowego wora to jest jak udział w prezentacji garnków.