Wpis z mikrobloga

Może zbieg okoliczności, bo #blender nie używał karty graficznej tylko cpu, ale w czasie renderowania się wziął i umarł Radeon 7770. Teraz ekran ładowania win to najdalej gdzie może dojść bez zawieszki :( Nie zamierzam (czyt. nie mam kasy) modernizować całego kompa, chcę wymienić samą grafikę - co mogę dać do płyty z PCI Express 2.0 x 16 żeby wydajnością nie była gorsza do 7770?
Czerwoni czy zieloni - bez znaczenia.

#pcmasterrace #grafika

PS Z piekarnikiem raczej nie będę się bawił.
  • 11
@Behoston: Własnie odpaliłem live linuksa z USB - pełna rozdzielczość działa. Nie wiem gdzie szukać problemu, bo zainstalowane systemy - windows i linux z innej partycji nie są w stanie się uruchomić.
@ikov miałem tak samo jak padł gtx 760. Na początku nie wiedziałem co to, bo obraz niby był, ale tylko do czasu zainstalowania sterowników do grafiki.
@leiz: Na to wygląda. Linux bootowalny z USB uruchamia się tylko w trybie failsafe, więc to będzie karta. Kupuję najtańszą używaną quadro - nie będę grać, a chyba wystarczy do normalnego używania + ten blender jednak powinien na tym skorzystać. Żal mi trochę dawać kilkaset złotych gdy i tak planuję na koniec roku kupić PS4.