Wpis z mikrobloga

# zbawienie #najlepszefilmyreligijne #swiadectwowiary #kosciolbogawszechmogacego #filmychrzescijanskie

ŚWIADECTWO WIARY „CZY ZBAWIENIE PRZEZ SAMĄ WIARĘ, TO BILET DO KRÓLESTWA NIEBIESKIEGO?”


Bo wciąż często grzeszymy i spowiadamy się. Nie jesteśmy godni ujrzeć Pana. Jak możemy wejść do królestwa niebieskiego?Fan Guoyi: Panu niech będą dzięki! Niech nas błogosławi. Koledzy i koleżanki, to koniec dzisiejszego spotkania biblijnego! Czy ktoś ma jakieś pytania? Pytajcie śmiało.
Liu Qiang / Co-worker Zheng / Meng Lan / Co-worker Zhao / Lang Zhi / Li Weihua: Nie. Panu niech będą dzięki!

Fan Guoyi: Panu niech będą dzięki!

Co-worker Wu: Bracie Fan, mam pewne pytanie, które dręczy mnie od dłuższego czasu.

Fan Guoyi: Jakie? Powiedz nam.

Co-worker Wu: Pan Jezus powiedział: „Nie każdy, kto mi mówi: Panie, Panie, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto wypełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie”. (Ewangelia Mateusza 7:21). Często grzeszymy i często się spowiadamy. To nie jest spełnianie woli Ojca Niebieskiego. Powiedz mi, czy ludzie tacy jak my mogą wejść do królestwa niebieskiego?

Meng Lan: Myślę o tym samym. Tak często grzeszymy i spowiadamy się. Jak możemy wejść do królestwa niebieskiego?

Fan Guoyi: Bracie Wu, chyba nadal nie wiemy wystarczająco dużo o zbawieniu Pana Jezusa. W Liście do Rzymian czytamy: „Sercem bowiem wierzy się ku sprawiedliwości, a ustami wyznaje się ku zbawieniu”. (List do Rzymian 10:10). (Amen.)

Fan Guoyi: Tak długo, jak będziemy głosić ustami naszą wiarę w Pana Jezusa i wierzyć w Niego w naszych sercach, będziemy usprawiedliwieni wiarą i zyskamy wieczne zbawienie. (Amen!)

Fan Guoyi: Gdy Pan powróci, od razu zabierze nas do królestwa niebieskiego. (Amen!) Bracie Wu, nie powinniśmy martwić się tymi rzeczami!

Fang Gang / Pei He: Tak!

Co-worker Lyu: To prawda. Dzięki Panu! Zostaliśmy ocaleni; możemy wejść do królestwa niebieskiego! Bez wątpienia!

Fang Gang / Li Weihua / Lang Zhi / Chen Lihua : Tak…

Co-worker Zheng: Nie sądzę. Pan Jezus powiedział: „lecz ten, kto wypełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie”. Choć zostaliśmy ocaleni, nadal grzeszymy za dnia, a nocą się spowiadamy. To nie jest czynienie woli Ojca Niebieskiego. Myślę, że nadal nie możemy wejść do królestwa niebieskiego.

Liu Qiang / Co-worker Jin: Amen!

Proszę obejrzeć: Najlepsze filmy religijne

Świadectwo wiary „Czy zbawienie przez samą wiarę, to bilet do królestwa niebieskiego?”

Co-worker Wu: Bracie Lang, nie zgadzam się z tym, co mówisz. Biblia mówi: „[…] Bądźcie więc świętymi, bo ja jestem święty”. (Kięga Kapłańska 11:45). „[…] bez której nikt nie ujrzy Pana”.
(List do Hebrajczyków 12:14). Choć zostaliśmy już zbawieni, nie oznacza to jednak, że jesteśmy święci, bo wciąż często grzeszymy i spowiadamy się. Nie jesteśmy godni ujrzeć Pana. Jak możemy wejść do królestwa niebieskiego?

Fan Guoyi: Koledzy i koleżanki, w Liście do Rzymian Paweł mówi wyraźnie: „Któż będzie oskarżał wybranych Bożych? Bóg jest tym, który usprawiedliwia.Któż potępi? […]”. (List do Rzymian 8:33-34).

Lang Zhi / Li Weihua / Co-worker Lyu / Fang Gang / Co-worker Zhao / Pei He: Amen!

Fan Guoyi: Pan Jezus już nam odpuścił wszystkie nasze grzechy. Wszystkie nasze grzechy zostały odpuszczone przez Pana: i te już popełnione i te, które dopiero popełnimy.

Lang Zhi / Li Weihua / Co-worker Lyu / Chen Lihua / Fang Gang / Co-worker Zhao / Pei He: Amen!

Fan Guoyi: Pan nie widzi w nas grzeszników. Z pewnością będziemy mogli wejść do królestwa niebieskiego.

Co-worker Lyu / Chen Lihua / Lang Zhi / Li Weihua: Amen!

Fan Guoyi: Bez wątpienia!

Lang Zhi: Racja! Paweł powiedział to w Liście do Rzymian: „Dlatego teraz żadnego potępienia nie ma dla tych, którzy są w Jezusie Chrystusie […]”. (List do Rzymian 8:1). Nie zostaniemy potępieni, bo wierzymy w Jezusa Chrystusa! Czy mamy się martwić, że nie będziemy mogli wejść do królestwa niebieskiego?

Fang Gang / Pei He / Co-worker Lyu / Chen Lihua: Nie!

Li Weihua: Nie ma powodu do obaw.

Fan Guoming: Bracia i siostry, Biblia mówi, że bez świętości nikt nie zobaczy Pana, a Pan Jezus powiedział, że tylko ten, kto czyni wolę Ojca Niebieskiego wejdzie do królestwa niebieskiego. Oto dowód na to, że tylko święci mogą wejść do królestwa Boga!

Liu Qiang / Co-worker Zheng: Amen!

Fan Guoyi: Koledzy i koleżanki, jeśli chodzi o problem zbawienia, Paweł mówił na ten temat jasno: „Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę […]”. (List do Efezjan 2:8). „A jeśli przez łaskę, to już nie z uczynków, inaczej łaska już nie byłaby łaską”. (List do Rzymian 11:6).

Lang Zhi / Li Weihua / Co-worker Lyu / Chen Lihua / Fang Gang / Co-worker Zhao: Amen.

Fan Guoyi: Zbawienie Pana było dla nas prezentem. Nie zależy ono od ludzkich czynów. Gdyby zależało od ludzkich czynów, to jak mogłoby być łaską Pana?

Lang Zhi / Li Weihua / Chen Lihua / Co-worker Lyu / Fang Gang: Amen!

Fan Guoyi: Polegając na łasce Pana możemy wejść do królestwa niebieskiego.

Lang Zhi / Li Weihua / Chen Lihua / Co-worker Lyu / Fang Gang: Amen!

Lang Zhi: Brat Fan ma rację. Paweł powiedział w Liście do Tymoteusza: „Który nas zbawił i powołał świętym powołaniem nie na podstawie naszych uczynków,ale na podstawie swojego postanowienia i łaski […]”. (2 List do Tymoteusza 1:9). ci, którzy wierzą w Pana Jezusa, są zbawieni przez łaskę, więc mogą wejść do królestwa niebieskiego. Nikt nie zostałby zbawiony, gdyby zależało to od ludzkich czynów!

Co-worker Lyu / Pei He / Chen Lihua: To prawda!

Fang Gang: Polegamy na łasce Pana, by wejść do królestwa niebieskiego.

Co-worker Wu: Bracia i siostry, od kogo zależy, czy osoby wierzące w Boga zostaną wpuszczone do królestwa niebieskiego? Od Pana Jezusa, czy od Pawła?

Lang Zhi / Li Weihua / Liu Qiang / Co-worker Zheng / Chen Lihua: Od Pana Jezusa.

Źródło: Kościół Boga Wszechmogącego

Zobacz więcej: Filmy chrześcijańskie
Wychwalaj-Boga-Wszechmogacego - # zbawienie #Najlepszefilmyreligijne #Świadectwowiary...