Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuje przerzucić dale z udostępnionego dysku na mój dysk. Chcę zrobić backup danych dysku mojego roku na uczelni (bazy, notatki i inne materiały, około 40 GB). Pliki udostępnione bez możliwości edycji tylko pobieranie i wyświetlanie. Chcę się zabezpieczyć przed usunięciem ich więc muszę te dane przerzucić na swój własny dysk i zostać ich właścicielem. Wiec czy jest możliwość pobrania i upload'u ich dość szybko np. przy użyciu programu utorrent albo inne rozwiązanie problemu?
#torrent #google #informatyka #technologia
  • 8
  • Odpowiedz
@mty89: ale najpierw muszę pobrać te dane z dysku google (sama kompresja zajmuje ogrom czasu i coś może się zepsuć po drodze). Głównie chodzi mi o to żeby zmienić właściciela dużej ilości plików z dysku google i wrzucenia ich na inny (nie konieczenie 1 dysk)
  • Odpowiedz
@MrBagietek: a masz uprawnienia do udostępniania na inne konto google? W tym sensie, wygeneruj linka lub wyślij komuś innemu :-O
Kwestia tylko, czy to wychwycą xD
  • Odpowiedz
Mam uprawnienia do udostępnienia. Pliki nie są uczelni tylko studentów na roku i oni raczej się nie zorientują a nawet jeśli to zobaczą tylko jakiś randomowy email. Problem w tym, że po udostępnieniu właścicielem plików dalej są osoby odpowiedzialne za ten dysk więc jak one usuną te pliki to u mnie też ich nie bedzie a prezd tym chcę się zabezpieczyć.
  • Odpowiedz
@MrBagietek: Hmmm nie wiem czy Tobie to pomoże ale w Total Commander jest plugin Cloud w którym możesz się podłączyć do chmury. Tak, tam też widzisz katalog udostępnionych plików tylko do odczytu, przynajmniej tak było w OneDrive Microsoftu. Tylko plugin ściągaj ze strony autora (angielskiej) bo na tej polskiej totalcmd.pl nie zaktualizowali i jest w starszej wersji.
  • Odpowiedz
@MrBagietek pozostaje ściągać na dysk w kompie. Gdzieś na światłowód musisz się dostać, najlepiej laptopem i najlepiej na przewodzie LAN, lub mocnym wifi n/ac i pobierać, pobierać , pobierać. ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz