Wpis z mikrobloga

#wot
Mam okazje tanio wyrwać zewnętrzny SSD. Zastanawia mnie czy podłączenie go pod USB 3.0 i zainstalowanie wota przyczyni się do prędkości ładowania gry. Wiadomo, że SSD są szybsze od HDD ale jak się ma sprawa z zewnętrznym SSD? Jakość i prędkość będzie taka sama jak przy wewnętrznym? No i dodać muszę, że SSD chcę użyć tylko pod grę. System nadal będzie na wewnętrznym HDD.
#pytanie
  • 23
@FoxFury: wiem, od czego zależy płynność gry. Nie o to pytam ( ͡° ͜ʖ ͡°) Lądowanie samej gry i mapy z dysku SSD jest o wiele szybsze. Zastanawiam się jaka jest różnica między SSD zewnętrznym i wewnętrznym.
@Kecq: zależy jakim. WD Black wyciąga 180MB/s na początku talerza i nigdy się nie zatrzymuje jak większość dysków. Zazwyczaj gra mi się ładuje zanim zacznie się odliczanie
@Shadou: Zastanawiam się czy to ma sens. Nie jestem ekspertem. Potrzebuje porady. Nie znam się. Nie wiem czy to, że system jest na HDD a gra na zewnętrznym SSD ma jakieś znaczenie. Stworzyłem ten wpis, żeby się dowiedzieć...
@TwujKasztan: każdy ma swoją rację jak widać - przetestuj sobie aplikacją Cristal Disk Mark swój dysk HDD i dysk SSD ( o ile da Ci go na chwile do przetestowania) i zobacz różnicę w odczycie / zapisie - powinna być znaczna nawet jeżeli to będize przez USB 3.0 - a i nie musisz osobno instalować WOTa tylko go skopiuj na zewnętrzny nośnik - powinno obyć się bez większych problemów i dopiero
@TwujKasztan: nie ma sprawy - licz że zewnętrzny nośnik będzie ograniczony ze względu na użycie USB 3.0. Zaraz wrzucę fotkę bo robię specjalnie test szybkiego pendriva używając właśnie programu cristal disk mark żebyś miał porównanie.
@neski: Zdaje sobie sprawę, że pod USB może być wolniej. Zastanawiałem się tylko jak duża jest to strata i czy gra jest warta świeczki. Jeśli nie to sprzedam SSD a grać mogę nadal na HDD