Wpis z mikrobloga

Mirki jak to w końcu jest na rondach dwupasmowych takich jak na zdjęciu, tj bez żadnych dodatkowych strzałek. Mnie na kursie użyli, że jadąc w prawo albo na wprost, jedziemy zewnętrznym pasem a w lewo wewnętrznym. Tak też jechałem na egzaminie i było ok.
Ale widzę że dużo ludzi tutaj uważa, że zewnętrznym można jechać tylko, jeśli zjeżdżamy pierwszym zjazdem w prawo.
Przypominam, że mówimy tu o zwykłym rondzie jak niżej, nie turbinowym i bez żadnych dodatkowych linii i strzałek.

#prawo #prawojazdy #polskiedrogi #motoryzacja #pytanie
m.....k - Mirki jak to w końcu jest na rondach dwupasmowych takich jak na zdjęciu, tj...

źródło: comment_CORtnhBsDio0g1r0BAB4MxzV3m6kg0yD.jpg

Pobierz
  • 55
  • Odpowiedz
@meshack: Polecam lekturę ustawy prawo o ruchu drogowym i rozporządzenia o znakach i sygnałach drogowych.
Jedyne przepisy co do skrzyżowań o ruchu okrężnym (oznakowanych C-12):
- można wyprzedzać
- „znak C-12 „ruch okrężny” oznacza, że na skrzyżowaniu ruch odbywa się dookoła wyspy lub placu w kierunku wskazanym na znaku.” – czyli takie skrzyżowanie to jedno skrzyżowanie, a nie „zespół skrzyżowań” jak niektórzy sobie życzą :) wyspa może mieć dowolny kształt
-
  • Odpowiedz
@meshack: Pytanie, czy mówimy o tym co mówią przepisy, czy Rozum i Godność Człowieka?

Bo przepisy mówią, że prawym pasem możesz sobie nawet jeździć w kółko, dopóki starczy ci paliwa. A rozum podpowiada, że #!$%@? w cyce takim ludziom ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@aksal89:

Bo przepisy mówią, że prawym pasem możesz sobie nawet jeździć w kółko, dopóki starczy ci paliwa


Nad tym można polemizować. Gdzie jest taki przepis? Jak ten przepis brzmi? Będę bardzo wdzięczny o wskazanie.

Natomiast ja znam przepis o zakazie utrudniania ruchu, moim zdaniem jazda w kółko na skrzyżowaniu (o ruchu okrężnym) pod to podlega.
  • Odpowiedz
@meshack: na klasycznych rondach na prawy ustawiam się przy jeździe w prawo, ale i czasem prosto, zależy od sytuacji ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale jadąc prosto - uważam, czy z lewej na wewnętrznym nie nadjeżdża ktoś, kto może na chama przeciąć mój pas ruchu.
  • Odpowiedz
moim zdaniem


@kromnomo: i tu właśnie jest pole do interpretacji - nie ma przepisu, który by tego zakazywał, więc zdaniem kogoś innego - może ona nie być utrudnianiem ruchu i co wtedy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@meshack:
Ja jeżdżę różnie w zależności od regionu i tego czy znam zasady tam panujące.
Np. Rzeszów to w zasadzie obydwa pasy służą do jazdy na wprost + lewy w lewo a prawy w prawo (tak miałem na egzaminie w tym mieście).
Np. Wrocław i okolice - wiele rond ma taką konstrukcję, że wjazd dwoma pasami a wyjazd jednym. No i ogólnie ludzie jeżdżą w lewo z prawego pasa. Jak jest
  • Odpowiedz
  • 1
@meshack: na klasycznych rondach na prawy ustawiam się przy jeździe w prawo, ale i czasem prosto, zależy od sytuacji ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale jadąc prosto - uważam, czy z lewej na wewnętrznym nie nadjeżdża ktoś, kto może na chama przeciąć mój pas ruchu.


Ta i jeszcze cię strabi, że mu wymusiłes xD
  • Odpowiedz