Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Teraz propaganda Chińska robi z Protestujących bandytów. No bo skoro obywatel sie broni i biją policjantow ktorzy ich cały czas #!$%@? to źle przeciez. Mowie o tym ostatnim filmiku z Liveleaku. #chiny #swiat Jak obywatel sie broni to źle ale jak władza #!$%@? ludzi to dobrze.
  • 28
  • Odpowiedz
@mamajasia12: ale to wlasnie protestujacy zaczeli od agresywnych zachowan w tym chociazby wdarcie sie do parlamentu w HK oraz niszczenie flag Chin kontynentalnych ( ͡º ͜ʖ͡º) Policja w HK oglosila, ze bedzie traktowac tak samo brutalnie protestujacych, jak protestujacy traktuja policje - to bylo chwile przed sytuacja w metrze z konca sierpnia, gdzie protestujacy nawalali niewinnych ludzi w metrze oraz malowali sciany, a nastepnie zostali brutalnie
  • Odpowiedz
@mamajasia12: nie, bo nie stosuje agresji w czasie protestowania. Jezeli bede nawalac pretem metalowym w policjanta to godze sie na to, ze moge oberwac... ale hej moment, to nie jest tak z kazdym panstwem na swiecie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Aedemkun: raczej nie, bo wtedy byly protesty w duzej ilosc miast, a obecnie ogromna ilosc Chinczykow jest zadowolona z obecnego rzadu. No i w tamtym czasie nie moglbys pojechac do Chin tak latwo jak teraz... no ale przeciez to sa te same Chiny.

I co wtedy rewolucja zdziala? Nie mieli demokracji nigdy wczesniej i dopiero podczas przylaczenia Chin zaczeli ja miec... odrobine demokracji, nie pelna jak my mamy w Polsce chociazby.
  • Odpowiedz
@Aedemkun: no nie wiem, wspolna 2500 letnia historie chociazby? Te sama strukture etniczna? Zaleznosc energetyczna oraz gospodarcza od strony spozywki od Chin kontynentalnych? Ogromna migracje Chinczykow z Chin kontynentalnych do Hongkongu?

Super, ze trzeba pojechac. A wedlug mojego znajomego Ruska powinno sie pojechac z Ukraincami. Ale co to ma do rzeczy? Pytam sie serio.

Czy ty tam nie masz przypadkiem "rownosc" oraz "socjalizm" u gory na screenie? ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
@Zhukov: historia nie ma tutaj nic do rzeczy. Wystarczy jedno pokolenie żeby nie chcieć mieć ze sobą nic wspólnego. Tutaj to Rosja jest agresorem, a HK się broni przed reżimem.

Mam, ale Chiny nie spełniają moich wymogów socjalistycznych i równościowych. Imo ich komunizm się nie udał. Ja bym zrobił lepszy ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Aedemkun: ... zas kolejnym wyznacznikiem panstwa jest wspolna struktura spoleczna. To jest druga zaleznosc, aby powstalo panstwo. To jest rowniez na WoSie na tej samej lekcji.
  • Odpowiedz
@Aedemkun: ..."struktura spoleczna" nie ma nic do rzeczy przy tworzeniu panstwa. Myslalem, ze wylapiesz sarkazm i sam mnie poprawisz na "strukture etniczna".

Ty na serio nie wiesz z czego sklada sie panstwo i chcesz na ten temat dyskutowac.
  • Odpowiedz
@Zhukov: Właściwie to struktura etniczna jest bez znaczenia, bo istnieją państwa z bardzo zróżnicowaną ludnością, jak i bardzo hermetyczne. W Singapurze również mieszkają w większości Chińczycy, ale to nie oznacza, że Singapur jest/ma być chiński (w sensie należeć do CHRL)
  • Odpowiedz