Wpis z mikrobloga

Jestem tak zmęczony życiem, że nie widzę tego dalej. 30 lat sztucznego wstawania do szkoły po #!$%@?, do pracy żeby dać się wydymać. Ciągle przymus, stres. Pretensje od innych ludzi. Zrób to tamto, czemu nie chcesz dziecka.
Czemu musisz mieć chwile dla siebie. Cywilizacja...... A nie dorobiłem się nawet własnego mieszkania. Jakiś czas temu coś we mnie pękło dosłownie.
Gdybym miał odwagę to bym się #!$%@?ł.
#przegryw
#antynatalizm
#depresja
  • 6
@kopawdupeswiniom: No to jesteś uzależniony od innych ludzi. Dałeś sobie przejąć swoje życie pod to jak myślą inni i starasz się innym dogodzić, a nie sobie. Jeśli nie pokierujesz swoim życiem to inni pokierują twoim. Zobacz czy w twoim otoczeniu nie ma toksycznych ludzi i staraj się uzdrowić od nich czyli wypracować sobie zdrowe podejście do życia. Takie toksyczne osoby to manipulanci, marudy, malkotenci, osoby budzące poczucie winy, zazdrośnicy, osoba agresywna
@kopawdupeswiniom: to może nadmiar stresu? Nie znam Twojej sytuacji, ale w moim przypadku, po którymś tam z kolei wieczornym wałęsaniu się po torach postanowiłem odwiedzić psychoterapeutę. Wizyty trwają od lata, facet za każdym razem poleca mi odpuścić i odpocząć, a ja za każdym razem próbuję jakoś wytłumaczyć, że w mojej sytuacji to niemożliwe. I tak się to kręci.