Wpis z mikrobloga

polecicie jakieś błotniki do zamontowania na taką chlapę jaka jest i nadchodzi? nie za drogie najlepiej :> normalnie jeździłem bez :/ rower Marin muirwoods 29er #rower
  • 9
@Wirtuoz: Szukasz pełnych błotników czy czegoś w rodzaju "ass savera"? Przy takiej pogodzie najlepiej sprawdzą się pełnie błotniki - uwagę należy zwrócić na kilka rzeczy:
- Z przodu błotnik powinien schodzić przynajmniej poniżej poziomu supportu, a nawet dużo niżej, żeby chronił buty przed odpryskiem wody.
- W przypadku tyłu to warto spojrzeć na długość błotnika od strony sztycy - powinien chronić w miarę napęd. Z tyłu to już trochę inna bajka,
@Wirtuoz ja mam sks bluemels, ale wydaje mi się, że lepsze będą sks edge. Nie testowalem jeszcze jednodrutowych, ale te dwu mam w commuterze i gravelu. W tym pierwszym muszę uważać, aby nie oprzeć roweru błotnikiem, w drugim uporczywa regulacja przy zmianie kół (38c i 43c). Edge są chyba szersze i lepiej będą pasować do koła 29
@Wirtuoz: Ja długo szukałem błotników pełnych, które można dopasować tak żeby w miarę wyglądały (lepsze dopasowanie pociąga za sobą lepsze zbieranie wody). Oprócz SKS to jeszcze Topeak ma dużą ofertę i to by było chyba na tyle.