Wpis z mikrobloga

  • 1
Ostatnio prawie codziennie gdy otwieraliśmy okno w salonie do mieszkania wpadała nam osa. Latem też było ich sporo, ale teraz jakby problem się nasilił. Dziś niebieski ubił w mieszkaniu jedną a po drugiej stronie szyby w drzwiach balkonowych zapieprzają dwie. Zaczynamy się poważnie zastanawiać nad tym, czy w pobliżu balkonu nie ma nigdzie gniazda, ale u nas na balkonie nic nie widzimy. Mieszkanie wynajmujemy, właściciele mieszkają za granicą mają mailowy kontakt z administracją. Męczyć ich aby to zgłosili? Ktoś to sprawdzi w ogóle? Czy administracja stwierdzi że jak nie ma fotki gniazda to nie ma problemu?
  • 7
  • Odpowiedz
  • 0
@kt13 mam wrażenie, że w tym roku bez względu na miasto wszędzie osy okropnie pchają się do mieszkań, u mnie też, a w poprzednich latach nie miałam takiego problemu. Najpierw zapytaj sąsiadów, czy zawsze tak było, a potem rozglądaj się za gniazdem. Albo przeczekaj te kilka tygodni i zaraz problem sam ucichnie
  • Odpowiedz
@kt13: u nas w domu było gniazdo w obudowie rolet - jak kupiliśmy dom i zaczął się generalny remont, odkryliśmy to. Było, dzięki Bogu, już opuszczone. Wielkość : piłka ręczna.
  • Odpowiedz
@kt13: jeszcze jedno: z zewnątrz może być niewidoczne - spróbujcie zobaczyć czy gdzieś nie wchodzą , one potrafią nieźle murować, serio. Czasem wystarczy szpara w murze...
  • Odpowiedz