Wpis z mikrobloga

Rolki kupiłem lata temu (fila thetis glx). Byłem na nich zaledwie kilka razy, a jak widać kółka są już lekko zjechane. Dzisiaj ćwiczyłem trochę T stop. Oczywiście na lewej nodze, a prawa hamowała. Czy umiecie hamować obiema nogami? Bo na prawej coś nie umiem złapać równowagi. Poza tym lewa stopa lekko skręca na zewnątrz. Myślicie że w lepszych rolkach np. powerblade będzie duża różnica w komforcie i ogólnie jeśli chodzi o "łatwość" w jeździe?
#rolki
abc3 - Rolki kupiłem lata temu (fila thetis glx). Byłem na nich zaledwie kilka razy, ...

źródło: comment_vx4IoTrFMfaqki8kfi5bqLYhg95GUiCO.jpg

Pobierz
  • 8
@abc3: Kółka , zależy od materiału, podłoża i !wagi rolkaża! , ścierają sie różnie.

Generalnie te drogie scierają sie szybciej ale lepiej przylegają do podłoża.

A co do hamowania to trza praktyki dużo i da sie hamować na 1000 sposobów , przodem tyłem ,poślizgiem, jedna i obiema nogami .

Ale i tak prawdziwym rolkarzem zostaje dopiero ten co umie hamować twarzą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Zrobiony_bobr: wydaje mi się że chodziło o rolki Powerslide ale się Mireczkowi pomyliło :)

@abc3 Wydaje mi się że łatwość jazdy bardziej zależy od typu rolki. Ja miałem do czynienia z rolkami z twardą skorupą typu Seba FRX więc nie mam porównania do rolek fitnesowych takich jak twoje.
Jednak moi znajomi twierdzą że właśnie rolki z twardą skorupą lepiej trzyma stopę i przez to właśnie łatwiej się jeździ bo jest lepsza
@Zrobiony_bobr: @Toldi_Ty_Matole: tak, nazwa mi się pomyliła :D chodziło właśnie o Powerslide lub Rollerblade.
Tak myślałem że te fitnesowe coś nie bardzo mi się trzymają na stopie. Póki co będę na nich jeździć, chociaż nie ukrywam że chętnie bym przymierzył coś z twardą skorupą. Może obczaję gdzieś jakiś stacjonarny sklep, bo kupować online to nie bardzo.