Wpis z mikrobloga

@jerekp: cóż nigdzie nie stwierdziłem że tylko USA przyczynia się do zmian klimatu mapki podałem bo niektórzy po usłyszeniu że chiny produkują najwięcej stwierdzają że mogą rodośnie siedzieć na dupie no bo przecież to nie ich wina
  • Odpowiedz
@In_thrust_we_trust:

ilość wytworzonego CO2 per PKB danego państwa jest najbardziej miarodajnym kryterium porównawczym.


Wydaje mi się że niezupełnie, gdybyśmy chcieli być "uczciwi", to znaczy oceniać wszystkich podobnie, musielibyśmy wziąć pod uwagę fakt że kraje które obecnie mają wysokie PKB i stosunkowo niskie emisje CO2 w większości po prostu mają już za sobą etap znacznie wyższych emisji w stosunku do PKB.
Takie na przykład UK - obecnie mniej emisji na głowę niż Chiny mimo znacznie wyższego PKB, ale przez słuszną część historii byli największym emitentem wszelkiego rodzaju brzydkich gazów na świecie. Do tego oczywiście eksploatowali pół świata, wycięli pewnie więcej lasów niż niepodległe Brazylia i Kongo razem wzięte. Teraz inwestują ogromne pieniądze w ekologię, ale nie można oczekiwać od krajów które nie zdążyły się jeszcze dorobić tego samego - bo po prostu ich na to
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Parker_ wyrabianie sobie o kimś zdania na podstawie mema Znalezionego przez tego kogoś w internecie to dopiero #!$%@? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Wujo_Stachu dobrze mi chodzi o gospodarkę własnymi śmieciami i zanieczyszczenie rzek i powietrza. Łatwo pokazać, że bardziej uprzemyslowione państwa emitują więcej co2 bo to w sumie logiczne.
  • Odpowiedz