Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Mam pytanie czy geodeta nie chce mnie czasem naciągnąć na dodatkową kasę.
Dostałem wycenę na wytyczenie domku jednorodzinnego cytuje:
"Cena za wytyczenie 6 osi to 830 zł + 200 zł za dokumentację do starostwa".

Co to za dokumentacja i czy faktycznie geodeta musi ją wykonać?

Czy to uczciwa cena? Dom ma wymiary 11,5 x 8 [m]

Proszę o odpowiedź.
#budownictwo
#geodezja
#budowadomu
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Toudi92: nie tanio ale to zalezy od regionu.
Możesz spróbować zadzwonić do geodety z jakiegoś mniejszego miasteczka tak w odleglosci do 50km.
Jeszcze pytanie czy sam nabija ławice, czy Ty to masz ogarnąć, a geodeta tylko gwoździe nabija.
@Toudi92 ja pod Poznaniem -Swarzedz (bo tam ktoś wyżej wspominał o Wlkp) płaciłem za 9 osi z jego drewnem 850 zł, w tym oczywiście był wpis, o żadnej innej dokumentacji nic nie wiem, więc idzie zrobić to taniej (wyceny miałem też na 1350)
@Toudi92: Cena jest normalna. Wiadomo, że znajdziesz taniej, nawet za 700-800 zł za całość, ale to jest tak jak z każdym fachowcem. Jednemu zapłacisz uczciwie i zrobi Ci porządnie, a drugi zrobi na odwal i będziesz miał krzywo, odstające lub spartoli inne rzeczy. Podejrzewam, że Ci geodeci, którzy robią za mniej niż 900 zł będą robili po prostu niechlujnie i na odwal, a złe wytyczenie budynku może np skutkować tym, że
@Toudi92: Cena tip top dla Ciebie. Za taką cenę, jeśli jedynie paliki bym zrobił, jeśli na ławy ciesielskie to nie. No i z tą nieszczęsną dokumentacją. Po pierwsze #!$%@? z tym jest dużo większe niż z samym wyznaczeniem. Po drugie po złożeniu takiego operatu do Starostwa będziesz miał większy podatek ;) No i jeszcze jedno. Płacisz nie za robociznę tylko za odpowiedzialność. I jeśli sobie pomyślisz, że da dupy przy tyczeniu,