Wpis z mikrobloga

Mirki, mam pytanko o trwałość drożdży płynnych. Zamówiłem w poprzedni wtorek w Browamatorze drożdże Fermentum Mobile. Niestety pomimo tego co pisali na stronie, że zamówienia z takimi drożdżami wysyłają od pon do środy, to oczywiście wysłali je w piątek, czyli drożdże przeleżały poza lodówką cały weekend i trafiły do mnie dopiero po południu w poniedziałek (od razu włożyłem je do lodówki). Myślicie że jeszcze się do czegoś nadają czy raczej już zdechły?
#piwowarstwo
  • 8
@RomeYY: @seriozajete: @BajerOp:
Dzięki za odpowiedzi, dopytuje się tak bo pierwszy raz używam drożdży płynnych, wcześniej tylko suche. Wczoraj ok północy dodałem te drożdże do brzeczki, jak narazie nic nie ruszyło jak sprawdzałem. Zobaczymy czy coś się będzie działo jak wrócę z pracy ok 17, jeśli nie to jade do sklepu po nowe drożdże (z tego co widziałem to w moim lokalnym sklepie są tylko suche), przegotuje jeszcze raz
@Bogdan23 gwozdzie i banany od fermentum mobiles. Akurat tutaj to bym sie nie martwil, to raczej im nie zaszkodzilo, o ile jeszcze byly zywe. Wlasnie wrocilem do domu i okazalo sie ze nadal nie ruszyly (14h)