Wpis z mikrobloga

serio? ważniejsze pytanie o to, czy w szkołach powinno się skupić na teorii czy praktyce niż pytanie o 500+ i inny socjal, pensję minimalną czy progi podatkowe? Nie no jak nie pytamy o najważniejsze dla rozwoju Polski rzeczy, to ja mogę być lewakiem

Pytanie o sprowadzanie emigrantów zarobkowych też takie z czapy. Ukraińcy sami przyjeżdżają, nie słyszałem o tym, by rząd wysyłał tam jakieś specjalne autobusy.

No i zabawne, bo nigdy nie głosowałem, ani nawet nie zamierzałem głosować na lewicę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#neuropa #polityka #latarnikwyborczy
źródło: comment_A7HBZh3SM4m4myhEGm3JAR6XXorudnTM.jpg
  • 6
@hehenuanek: Chodzi o naukę języka w Polsce czy na Ukrainie? Jeśli na Ukrainie, to PiS robił takie rzeczy? Wydawało mi się, że jeśli akcje informacyjne, to głównie agencje pracy się tym zajmują?

Jak to w końcu jest?
Chodzi o naukę języka w Polsce czy na Ukrainie?


@ajuto00: O naukę języka tych, co przyjechali. Tak jak onegdaj w RFN.

Wydawało mi się, że jeśli akcje informacyjne, to głównie agencje pracy się tym zajmują?


@ajuto00: To zależy, które akcje. Podpowiem, że to nie jest przypadek że przyjeżdżają Ukraińcy i Nepalczycy, a nie Białorusini i Birmańczycy.
Nie no jak nie pytamy o najważniejsze dla rozwoju Polski rzeczy


@ajuto00: a co jest według Ciebie najważniejsze?

możesz zobaczyć ten test

Pytanie o sprowadzanie emigrantów zarobkowych też takie z czapy. Ukraińcy sami przyjeżdżają, nie słyszałem o tym, by rząd wysyłał tam jakieś specjalne autobusy.


Przyjeźdzają nie tylko z Ukrainy i innych krajów ościennych, ale też z Indii czy Bangladeszu. Obecnie raczej nie prowadzi się żadnej szeroko zakrojonej polityki asymilacji/przywiązywania tych
O naukę języka tych, co przyjechali. Tak jak onegdaj w RFN.


@hehenuanek: A za tym to jestem, to dobrze, że się integrują. Ukraińcy przyjeżdżają, bo mają łatwo z wizą, a trudno z pracą u siebie. Nepalczykom, z tego co wiem, sporo rząd pomaga w przyjeździe, tutaj się zgodzę.