Wpis z mikrobloga

Planuje kupić sobie jakiegoś małego drona z nagrywaniem w HD ale nie mogę się zdecydować na jakiego
Wytypowałem dwa które moim zdaniem są bardzo dobre, a waszym zdaniem który jest HappyModel Mobula7 HD czy URUAV UR85HD

n1troo - Planuje kupić sobie jakiegoś małego drona z nagrywaniem w HD ale nie mogę si...

źródło: comment_2JWUwx9oGCNT9mUSzXAYoaXROQ49JTks.jpg

Pobierz

Który jest lepszy?

  • HappyModel Mobula7 HD 63.6% (7)
  • URUAV UR85HD 36.4% (4)

Oddanych głosów: 11

  • 31
  • Odpowiedz
@n1troo: Eachine Cinecan/eachine twig z turtle baby/beta 85xhd/4k lub cos z cinebee od iFlight (większy budżet).
Zarówno mobula7hd jak i ur85 sa na starych plytkach - nie warto.
Możesz też poczeka bo beda wychodziły nowe drony z HD/4k (np hx115 o ile się nie myle).
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Shadou no jeszcze Eachine Cinecan wyglada bardzo spoko ale ta reszta quadow to za drogie sa bo przeszlo 800zl za samego drona bez baterii i to z chin to przesada.
Jeden minus duzy widze w tym Eachine Cinecan jak opisuja ze ma bardzo słaba rame ktora peka nawet w zdezeniu z trawa?
  • Odpowiedz
@n1troo: Wszystkie te drony będą sprzedawane bez baterii i często bez odbiornika nawet.
Jak chcesz 4k malucha to niestety te pieniądze, jak 1080 to bierz eachine twig, no chyba ze chcesz latac typowo wolno i w pomieszczeniach. Najtaniej to Ci będzie kupić tarsiera i dorzucić do jakiegoś drona.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Shadou mam teraz Tyro109 ale nim nie da sie latac pomiędzy drzewami, ulami itp.bo mocy tyle ze zapanować ciężko. A chce jakiegoś mniejszego wolniejszego i by fajnie nagrywał. 1080 mi wystarczy z jakimiś 60fps
  • Odpowiedz
@n1troo: No to twig jest spoko, co bys nie zrobił gotówce beda tańsze niz kupić drona+kamere do niego. 3s 300-450mah i bedzie git, zresztą zobacz sobie na youtube.
Z kuponem/punktami wychodzi 110-115$.
  • Odpowiedz
@Shadou: Eachine Twig 115mm wygląda spoko tylko nie widzę do niego częsci, chyba dość niepopularny jest, bo jak pęknie mi rama to gdzie kupić nową? to samo z bateriami nie wiem które do niego najlepsze.
  • Odpowiedz
@n1troo: Rame? Beda później dostępne, jest też oryginał z innych stron, ogólnie sa inne ramki 115mm np uruav ur12 pro. Canopy pasują od prawie każdego toothpicka, chociaż druk 3d to podstawa.
Baterie? 3s 300/450mah albo coś podobnego byle nie HV (to scam i szybko padaja).
  • Odpowiedz
UR85

@Shadou: @TechBoss-pl:
ale mi chodzi gównie o dwa aspekty. Bardzo dobre nagrywanie i możliwość latania w ciasnych miejscach typu mam ogród z ulami jakimiś drzewami werandą i chciałbym pomiędzy nimi latać oraz indoor też
  • Odpowiedz
@TechBoss-pl @n1troo: 5a esc, caddx turtle, 2-3s, to długo nie wytrzyma(mobula7hd sie jarala, nawet po poprawkach). Jeżeli w pomieszczeniach to tak ur85, na zewnątrz to twig.
Złotym środkiem jest betafpv ale mówisz ze za drogo, a na grupach byly często wystawiane po 500-600zl.
  • Odpowiedz
@TechBoss-pl: @Shadou: Jednak wziąłem UR85HD. Tylko zastanawiam się teraz nad dokupieniem jeszcze Buzzer'a żeby go znaleźć w trawie jakby przypadkiem coś poszło nie tak.
Co powonieniem zamówić by pasowało?
  • Odpowiedz