Wpis z mikrobloga

Pytanie do kogoś z wiedzą z elektroniki. Mam dwa kluczyki do auta z czego jeden uszkodzony. Brakuje elementu w czerwonym kółku (jedno foto ze sprawnego, drugie z wybrakowanego). Jest ktoś w stanie pomóc jak sprawdzić co to jest za element czy potrzebne jakieś konkretne pomiary? Może być bardzo ogólnie.
Wiem co to jest dioda, rezystor, w czym podaje się ich parametry etc. wiedzę o lutowaniu i narzędzia odpowiednie mam więc może uda się bez wysyłania do serwisu za xxx zł.


#elektronika #motoryzacja #elektrotechnika
ciksters - Pytanie do kogoś z wiedzą z elektroniki. Mam dwa kluczyki do auta z czego ...

źródło: comment_k8tXQ1MIFvZHfhQllvO1BhSZKUH9czjY.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@ciksters: mam dobrego i TANIEGO ziomka od kluczyków w Krośnie więc musiałbyś przysłać swój. Ogarnia każdy temat. Dla przykładu mi dorobienie rybki mercedesowskiej wycenił na 250 z kluczykiem gdzie w aso to 800 do 1000
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ciksters: Dokładnie jak już wyżej wspominali to kondensator. Wylutuj ze sprawnego zmierz pojemność i wstaw do uszkodzonego kluczyka o tej wartości. Od biedy może nawet być do montażu przewlekanego jakiś ceramiczny, będzie łatwiej dostępny.
  • Odpowiedz