Wpis z mikrobloga

@plasq:

Nic mnie tak nie zniechęca do potencjalnego głosowania na pis, tak jak TVP, aż ciężko jest mi wierzyć, że taka propaganda może działać.

@cactooos:
Niestety działa. Są regiony kraju gdzie z naziemnej cyfrówki odbierają tylko kanały TVP. Byłem ostatnio na działce w Pieninach i tam jest taka właśnie sytuacja.
Dlatego tak bardzo społecznie szkodliwe jest taka, a nie inna sytuacja w TVP. Ludzie po prostu nie mają
  • Odpowiedz
@tomski84: Cholera, nie wiem. Żyję w przekonaniu, że to co jest serwowane w TVP nie przekonana nikogo, kto nie jest już i tak przekonany do PiSu. Mam wręcz wrażenie, że ten kanał ma na celu tylko i wyłącznie "utwardzanie" elektoratu, więc przynosi więcej szkody, niż pożytku, jeśli chodzi o spojrzenie długoterminowe.
Z drugiej strony PiS grubo zainwestował w socjologów i wie jak inwestować, by przekonać do siebie daną grupę społeczną,
  • Odpowiedz
@plasq:
Wiesz - jak ktoś mieszka w małej miejscowości gdzie jak jest brzydka pogoda to spędzenie wieczoru przed TV jest w zasadzie jedyną rozrywką i jest skazany na oglądanie TVP - bo nic innego nie odbiera, to w końcu łyka tą propagandę.
Wystarczy spojrzeć na wyniki wyborów na prowincji i w dużych miastach...
Wiele osób które na co dzień korzystają z internetu nie zdaje sobie sprawy z tego jak nadal ważnym i opiniotwórczym medium jest TV.
A w TVP jasny prosty przekaz: teraz jest dobrze, niemcy i europa nam zazdroszczą, w końcu dobry gospodarz w sejmie, same dobre wieści z polski, jasne wskazanie wrogów i złodziei i powodu wszystkich nieszczęść czyli opozycji, do tego jeszcze Ci Pisowcy tacy pobożni z kościołem pod rękę chcą nam krainę szczęśliwości budować.
Dla mnie jest to wręcz komiczne, ale rozumiem ludzi którzy z braku innych źródeł informacji
  • Odpowiedz
głosy oddane na partie która nie przekroczy progu wyborczego - de facto wspierają zwycięzcę


@tomski84: w tych wyborach akurat takich partii nie będzie więc trochę nie na miejscu wstawka
  • Odpowiedz
@Ian:

w tych wyborach akurat takich partii nie będzie więc trochę nie na miejscu wstawka


PSL i Korwin w wielu sondażach na granicy albo w ogóle pod progiem wyborczym. Domyślam się, że pewnie popierasz Krowina - jak wiele osób na wykopie.
Samego faktu popierania go - nie komentuję. Dla mnie poza wytykaniem niedoskonałości systemu demokratycznego to on nic konstruktywnego nie proponuje. Rozwiązania które sprawdziłyby się może w XIX wieku na
  • Odpowiedz