Wpis z mikrobloga

@majk3l to jest Hynix cjr, który z tego co patrzyłem na reddicie całkiem rozsądnie się kręci. Co prawda gorzej jak b-die, ale lepiej Hynix afr.

Popraw mnie jeśli się myle, ale nie ma sensu wychodzić powyżej 3733mhz na ramie, chyba że uda się podkręcić infinity fabric, ale wzrost o 100mhz podobno nie jest zawsze osiągalny.

W związku z tym nie wiem czy jest sens więcej dopłacać...
nie ma sensu wychodzić powyżej 3733mhz na ramie, chyba że uda się podkręcić infinity fabric


@don_baltazar: jak najbardziej. To stwierdzenie jest prawidłowe.

Przy czym ja bym polował na B-die, ewentualnie E-die (ale te to w ogóle nie wiem czy występują w wersjach modułów 16GB), bo i tak kasy sporo wydajesz, a 3600 c14 (co nie jest jakimś wielkim osiągnięciem dla B), to zupełnie co innego niż 3600c17.
@Radzioo1 chyba zaryzykuję z hynixem cjr, jak będzie klapa to może sklep zgodzi się wymienić na b-die + dopłata, ale jestem dobrej myśli.

Był jakiś leak, że 3950x w Niemczech kosztował 1k euro, więc może być drogo z tym prockiem. Do jakichs konkretnych zadań będziesz używał? Bo wyłącznie do gier to trochę overkill :D (włącznie z 3900x oczywiście)