Wpis z mikrobloga

Od dłuższego czasu przyglądam się ludziom na ulicy i w co są ubrani. Jest coś, czego nie potrafię zrozumieć, mianowicie moda na drogie marki. Np. w ciągu ostatnich kilku tygodni zaobserwowałem wiele osób chodzących w t-shirtach #gucci. Gdyby to chociaż byli jacyś bogaci ludzie wysiadający właśnie z nowego mercedesa klasy S, to byłbym w stanie to zrozumieć. Zazwyczaj jednak są to jakieś normickie laski w wieku 20-30 lat. Nawet na dzisiejszym spacerze po mieście i galerii handlowej widziałem dwie gimbusiary w takich koszulkach.

Domyślam się, że większość chodzi w bazarowych podróbkach za 30 cebulionów, bo oryginalna koszulka kosztuje 590 dolarów. Ale tego jeszcze bardziej nie rozumiem. Po co chodzić w podróbkach? Tylko dlatego, że jest napis?

A gucci to nie jedyna droga marka, którą można zobaczyć na ulicach. Kobiety chodzą jeszcze w #calvinklein i #tommyhilfiger, a mężczyźni w #lacoste i #ralphlauren.

Ludzie to noszą, żeby się jakoś dowartościować albo pokazać, jak dużo zarabiają? No jakoś nie wydaje mi się, żeby studentka lub licealistka dużo zarabiała. A może ja jestem jakiś dziwny, bo 400 zł za buty lub koszulkę to dla mnie drogo?

#moda #modadamska #modameska #streetwear #normictwo #przemyslenia
wyjzprz2 - Od dłuższego czasu przyglądam się ludziom na ulicy i w co są ubrani. Jest ...

źródło: comment_RTgQQNvaYIyUXHpUtsr9jPKNZjSEhvC0.jpg

Pobierz
  • 15
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@wyjzprz2: mam kolegę, który zarabia jakieś 2,5k i sobie co miesiąc kupuje 1-2 koszulki Tommiego ¯\_(ツ)_/¯
Btw. nie trzeba być bogatym, żeby takie ciuchy nosić, bo czasami nawet w lumpie idzie znaleźć markowe ciuchy taniej

Ludzie to noszą, żeby się jakoś dowartościować albo pokazać, jak dużo zarabiają?

Ludzie to noszą, bo po prostu może im się podobać. To że wydają kasę na takie ciuchy to ich sprawa i nie musi to
@wyjzprz2: Wytłumaczenie jest proste, bo to tak jak z tymi podartymi jeansami. Owczy pęd ogłupia ludzi (albo ludzie są już głupi i to skutkuje owczym pędem). Nie idziesz za innymi, odstajesz od tego co uważa się za modne, to stajesz się odrzutkiem, jesteś inny i nie pasujesz do reszty.
Bez upodobnienia się do innych nie zyskasz akceptacji otoczenia, do którego aspirujesz. Ci co się tak ubierają, chcą swojego towarzystwa i te
@wyjzprz2: Calvin Klein czy Tommy Hilfiger to nie są jakieś ultra drogie marki w porównaniu do Gucci czy LV, na dropach CK czy TH można w naprawdę niskiej cenie je znaleźć. Samemu mam parę markowych ciuchów, ale głównie kupowane na dropach bo wtedy nie przepłacam