Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@qarmin: jest, nie znam się do końca na tym, ale da się to obejść. Polecam stronę Winclub, modyfikacje Windows 10, Mr.T. Mój kilkuletni laptop odżył.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@qarmin: LTSC legalnie można pobrać tylko z wersją Enterprise. Na dobrą sprawę te same zmiany można bez większych kłopotów zrzucić w wersji Pro, nie uwalajac sobie problemów z kompatybilnościa czy możliwościami upgradeu
@Koliat: Tu kolega widzę się bardziej zna na rzeczy.
Ja wiem tyle, że nie mam sklepu, konta Microsoft itp. oraz, że nie będzie się aktualizował do nowszej wersji, natomiast zabezpieczenia i cały Windows Update działa normalnie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@brylek: LTSC jest OK dla dość specyficznych zastosowań - gdzie np podlaczasz sprzęt który musi działać możliwie niezawodnie, a komputer jest wykorzystywany tylko do tego. Microsoft dosc mocno (i słusznie) dąży do ograniczenia execow i instalowanie apek jedynie przez sklep (tak jak Android czy ios już) - więc brak sklepu jest problemem.

Upgradey OS możesz normalnie odroczyc o pół roku, aktualizacje też
@Koliat: Chyba jednak konieczny będzie powrót do zwykłego. Nie współpracuje do końca Lightroom, wywala czarny ekran podczas eksportu zdjęć, raz na 15-20 zdjęć.
Szkoda, bo na najnowszym (chyba 1903) komputer działa jak g..no.
Jeszcze walczę, ale tak to wygląda.
Ewentualnie wreszcie inwestycja w SSD będzie konieczna. Zwykła, nieokrojona 10-tka mieli HDD tak, że nie wiem co tam się dzieje :)
Edit: Lightrooma naprawiłem, wgrałem ręcznie sterowniki jakoś. Ot taki to system
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@brylek: faktem jest to że Microsoft powinien wprowadzić SSD jako minimalny wymóg. Skandalem jest to że producenci sprzedają cały czas sprzęt z talerzowkami na system. To ma największy wpływ na wydajność systemu