Wpis z mikrobloga

#koszykowka #plk

O 20:00 Legia gra rewanż z kosowskim Sigal Prisztina w 1 rundzie kwalifikacji do Ligi Mistrzów (trzeci poziom w Europie).
W pierwszym meczu na wyjeździe było 81-79 dla Legii.

Transmisji niestety brak.

Tu pisałem zapowiedź pierwszego meczu 3 dni temu: https://www.wykop.pl/wpis/43910571/koszykowka-plk-3-miesiace-minelo-szybko-dzis-zaczy/

Wkradła mi się jednak "fatalna pomyłka", stawką tego meczu jest 2 runda kwalifikacji i możliwość zmierzenia się z bardzo mocnym rywalem z Rosji, ale awans (spadek?) do pucharu niżej oba zespoły mają zagwarantowane i tak. Po prostu z tej pary trafia się do innej grupy (którą przeoczyłem), a z pary w następnej rundzie do innej.

Po pierwszym meczu kilka wniosków:
- Belemene może i jest atletą ale będzie miał problem wejść na poziom gwiazdy #plk (albo i chociaż znaczącej postaci w ataku Legii) bo jest mega surowy
- Legia jak w zeszłym sezonie stawia na wolne granie, dbanie o piłkę i rozwagę
- Finke (center po NCAA, w stylu europejskim) zagrał świetny mecz i jeśli nie był to jednorazowy wyskok to może być wyróżniającym się graczem na tej pozycji w PLK, z drugiej strony miał spore problemy z centrem Prisztiny Alihodziciem w obronie
- Berisha - czyli kosowski Polak w zespole rywali, mimo że grubszy to nie zmienia w ogóle swojej gry, robi dużo wiatru, oddaje mniej więcej 1 rzut na minutę, i nawet czasem trafia :)))

---------------------------------

Polsat anonsuje że od 19 pokaże w Polsat Sport sparing powracającego do PLK Śląska Wrocław z belgijską Ostendą.

To chyba nowy poziom żeby sparingi pokazywać :D
Jak wiadomo Polsat bardzo lubi się ze Śląskiem i Wrocławiem, mam tylko nadzieję że dodatkowa transmisja którą chwalił się i Polsat i władze PLK nie będzie przeznaczona co kolejkę właśnie na Śląsk, bo dość mocno powątpiewam w jakość tego zespołu i szkoda marnować slotu, jeśli ciekawsze mecze miałyby być rozgrywane w danej kolejce.
  • 5
@StretchyFrog: do kogo innego, kto usunął już twitta, że "zaczyna się" i że do Włocławka na Maccabi to się nie pofatygował Polsat :)

W ogóle to masakra tu jest, napisałem wpis na mirko, chciałem odpisać gościowi na Twitterze co się burzył, ale wpis usunięty, to odpisałem Adromowi który sprostował tamtego gościa, a Ty mi piszesz że Adrom czyta Mirko :D Nie ogarniam :)

Btw - tutaj napisałem "co kolejkę", ale tak
@Tobiass: zobaczymy, po 1 meczu o stawkę trudno oceniać, na pewno takim gościem może być Sosa. Zgodzę się że nie wygląda ten zestaw ludzi na mocniejszy zespół niż rok temu i awans do play-offs będzie już sukcesem.