Wpis z mikrobloga

@BlackDave: u nas jest BIK. Nie ma takiego odpowiednika FICO 1:1. W BIKu jest teraz scoring 0-100. Na niego wpływa głównie terminowość spłacania zadłużeń.

Jeżeli myślisz o kredycie hipotecznym, nie ma to znaczenia, dopóki nie masz opóźnień i zaległości, czyli negatywnego wyniku.

Jeżeli myślisz o gotówce, ma to znaczenie jeśli chodzi o marżę, więc wpływa też na zdolność.

Jeśli chodzi o kk, dopóki nie masz negatywnej zdolności to jest bez różnicy,
Jeżeli myślisz o gotówce, ma to znaczenie jeśli chodzi o marżę, więc wpływa też na zdolność.


@Nie_znany: O to mi właśnie chodziło, dzięki wielkie za info. Dobrze, że działa to w tak ograniczonym zakresie, a nie jak w USA z nawet nie negatywnym, ale małym FICO score nie mogą wynająć mieszkania, "bo jak oni im nie pożyczają, to czemu ja mam im zaufać?". Mentzen mówił o tym w jednym ze swoich
@BlackDave: całe szczęście nie ma takiego prześwietlania. Co do drugiego, na razie nie biorą tego pod uwagę. Możesz wpaść jako młody człowiek i jeżeli analityk nie odrzuci ze względu na ryzyko młodego wieku to nie ma problemu, żeby hipoteczny był pierwszym kredytem. Ale czy przy zaostrzeniu analizy nie będzie to jednym z kryteriów, tego Ci nie powiem